«Agro-Kaķenieki»: Piena iepirkuma cenu augšupeja turpināsies arī nākamgad

LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Reuters/ScanPix

Piena iepirkuma cenas Latvijā turpinās palielināties arī nākamgad, pateicoties pieprasījuma pieaugumam pēc piena globālajā tirgū, prognozēja piena lopkopības uzņēmuma «Agro-Kaķenieki» valdes loceklis Vasilijs Pravdivecs.

«Piena tirgū ir vērojamas ļoti straujas izmaiņas - piena sāk pietrūkt un piena iepirkuma cenas sāk pakāpties un, iespējams, atgriezīsies 2014.gada sākuma līmenī,» sacīja Pravdivecs, prognozējot, ka vismaz līdz nākamā gada martam piena iepirkumu cenas turpinās paaugstināties.

Pēc viņa teiktā, piena iepirkuma cenu kāpums ir saistīts ar pieprasījuma pieaugumu pēc piena globālajā tirgū, sevišķi Eiropā. Baltijas reģionā ir papildus uzceltas trīs lielas piena pārstrādes rūpnīcas, un, tā kā Eiropā ir samazinājies govju skaits un daļa mazo saimniecību, kas nebija ieguldījušas attīstībā, likvidējas, piena sāk pietrūkt.

Pravdivecs teica, ka piena iepirkuma cenu kāpums sākās septembrī. Iepriekš 33 mēnešu garumā piena tirgū bija vērojama iepirkuma cenu lejupslīde.

Jau oktobra sākumā vēstīts, ka pēc divus gadus ilguša samazinājuma beidzot atsākusi kāpt piena iepirkuma cena. Kā liecina ZM aplēses, zemākais piena iepirkuma cenas kritums bija jūlijā - 0,177 eiro par kilogramu, bet pēc tam sācies kāpums - augustā zemniekiem tika maksāti vidēji 0,186 eiro, bet septembrī - jau 0,201 eiro, turklāt tendence turpinās arī oktobrī.

«Agro-Kaķenieki» 2015.gadā strādāja ar 2,12 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 3,8% mazāk nekā gadu iepriekš, un 139 409 eiro peļņu pretēji zaudējumiem gadu iepriekš.

Kompānija ir reģistrēta 1998.gadā, un tās pamatkapitāls ir 576 664 eiro. Kompānijas lielākais īpašnieks ir Vasilijs Pravdivecs (98,11%), bet 1,89% kapitāldaļu pieder Viktoram Ņikitinam.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu