Arodbiedrība: Latvijā uz sliedēm ar kravu stāv 88 vagoni; traucē dzelzceļa tranzītu

Dzelzceļa cisternas Olaines stacijā
 

Latvijas tranzīta nozarē patlaban akūta problēma ir ar nepietiekamām kravu noliktavu jaudām, atzina Latvijas Dzelzceļnieku un satiksmes nozares arodbiedrības pārstāvji.

Kā skaidro arodbiedrības priekšsēdētājs Savelijs Semjonovs, patlaban Latvijā 88 vilcienu vagoni stāv uz sliedēm, jo ir problēmas pieņemt kravu. Kompānija transportē, piemēram, naftas produktus, bet Latvijā tai nav pietiekama apjoma tvertnes, līdz ar to krava paliek uz riteņiem. «Tā ir problēma, ka nav noliktavu apjoma. Kompānija savukārt ar kravu uz riteņiem gaida, kad tai būs izdevīga cena Londonas biržā,» norāda Semjonovs.

Šie vagoni ar kravu traucējot. Stacijās, kur ir trīs, četri ceļi, visi esot aizņemti, izņemot vienu. «Šī problēma ietekmē dzelzceļa kravu tranzīta plūsmu, un situāciju ir nepieciešams uzlabot,» skaidro Semjonovs.

Reklāma

Koncerns «Latvijas Dzelzceļš» sastāv no valdošā uzņēmuma VAS «Latvijas Dzelzceļš» un piecām meitassabiedrībām - AS «LatRailNet», kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA «LDz Cargo», kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA «LDz Infrastruktūra», ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA «LDz Ritošā sastāva serviss», kā arī apsardzes uzņēmuma SIA «LDz Apsardze».Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Rīga, 230000 EUR
Zeme
Zeme, Salaspils pag., 37000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 84900 EUR