"ExxonMobil" atkal kļuvusi par pasaulē lielāko kompāniju pēc tirgus vērtības

 

ASV naftas kompānija "ExxonMobil" atkal kļuvusi par pasaulē lielāko kompāniju pēc tirgus vērtības, apsteidzot Ķīnas naftas kompāniju "PetroChina".

"ExxonMobil" tirgus vērtība ir sasniegusi 330 miljardus dolāru (158 miljardus latu), kas ir par pieciem miljardiem dolāru (2,4 miljardiem latu) vairāk nekā Ķīnas kompānijai.

ASV kompānija līderpozīcijās atgriezusies, pateicoties Ķīnas valdības ieviestajiem degvielas cenu ierobežojumiem uzpildes stacijās, kuru dēļ "PetroChina" degvielas cenas atpalika no naftas cenu pieauguma, samazinot kompānijas peļņu un rezultātā arī akciju cenu biržā.

Reklāma

Izvirzīties līderos "ExxonMobil" palīdzēja arī vispārējais kritums Ķīnas fondu tirgū, kur kopš jūlija galvenais indekss "Shanghai Composite" ir krities par 19%. ASV indekss "Dow Jones Industrial Average", kurā ietilpst arī "ExxonMobil", tajā pašā laikā ir pieaudzis par 6,1%.

Līdz 2009.gada sākumam "ExxonMobil" stabili bija pasaules lielākā kompānija pēc tirgus vērtības, taču kredītu krīzes un naftas cenu krituma dēļ zaudēja daļu kapitalizācijas un maijā to apsteidza "PetroChina", atzīmē "Lenta.ru".Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Bauska, 110000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Mārupe, 79000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 60000 EUR