Aptauja: Arvien vairāk cilvēku domā, ka dzimumam priekšnieka amatā nav nozīmes

 

Latvijā lēnām pieaug to cilvēku īpatsvars, kas uzskata, ka dzimumam, ieņemot priekšnieka amatu, nav nozīmes, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.

Atbildot uz jautājumu, kādu darbavietu persona izvēlētos - to, kur priekšnieks ir vīrietis, vai arī tādu darba vietu, kur priekšniece ir sieviete, 2016.gada nogalē 57,1% atbildēja, ka dzimumam nav nozīmes. Pēdējo astoņu gadu laikā šis rādītājs pieaudzis par 2,4 procentpunktiem.

Vienlaikus teju trešdaļa iedzīvotāju uzskata, ka vīrietis tomēr būtu labāks priekšnieks - tā pērnā gada nogalē domāja 32,5% cilvēku. Arī šis rādītājs, raugoties uz 2008. un 2012.gadā veikto aptauju rezultātiem, minimāli palielinājies, astoņu gadu laikā kāpjot par 2,6 procentpunktiem.

Reklāma

Savukārt to cilvēku, kas uzskata, ka sievietes ir labākas vadītājas, īpatsvars šo gadu laikā ir sarucis. 2016.gada beigās sievietes par labākām priekšniecēm uzskatīja 7,1% iedzīvotāju, savukārt 2008.gadā - 10%.

Raugoties uz to, kā uz jautājumu par to, kas būtu labāki priekšnieki, atbildēja sievietes un vīrieši, secināms, ka tam, ka sievietes sevi par potenciāli labākiem vadītājiem uzskata biežāk - 9% sieviešu uzskata, ka sievietes būtu labākas priekšnieces, savukārt tā domā tikai 5% vīriešu.

Līdzīga situācija ir arī attiecībā uz vīriešu spēju ieņemt vadītāja amatu - 34% vīriešu labāk dotu priekšroku vadītājam vīrietim, kamēr pie priekšnieka vīrieša labāk strādātu 31% sieviešu.


Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Saulīšu ciems, 1200 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 25000 EUR
Māja
Māja, Rīga, 269000 EUR