Privātajos pensiju fondos uzkrāto līdzekļu apmērs deviņos mēnešos pieaudzis par 7,7%

Pensionāru pāris Parīzē (Ilustratīvs foto)
 

Privātajos pensiju fondos uzkrāto līdzekļu apmērs šogad deviņos mēnešos ir pieaudzis par 29,361 miljonu eiro jeb 7,7%, sasniedzot 409,957 miljonus eiro, liecina manapensija.lv publiskotā informācija.

Savukārt privāto pensiju fondu dalībnieku skaits 2017.gada deviņos mēnešos ir palielinājies par 3,3% jeb 8919 cilvēkiem. Līdzekļus privātajos pensiju fondos Latvijā septembra beigās krāja 281 156 cilvēki.

Tāpat publiskotā informācija liecina, ka privātie pensiju fondi kopš gada sākuma dalībniekiem nodrošinājuši vidēji 2,74% ienesīgumu. Tostarp sabalansētajiem pensiju plāniem, kas piedāvā konservatīvāku ieguldījumu politiku, ienesīgums kopš gada sākuma septembra beigās bija 1,92%, aktīvo pensiju plānu vidējais ienesīgums bija 4,02%, bet vienīgā konservatīvā pensiju plāna ienesīgums bija negatīvs - mīnus 0,17%.

Reklāma

Latvijā darbojas seši privātie pensiju fondi (pieci - atklātie pensiju fondi un viens slēgtais pensiju fonds), piedāvājot 17 dažādus pensiju plānus, kas atšķiras pēc līdzekļu ieguldīšanas stratēģijas.

Latvijā ir izveidota triju līmeņu pensiju sistēma. Pirmā līmeņa pensijas maksā tagadējiem pensionāriem no budžetā iekasētajiem sociālajiem maksājumiem. Otrais jeb fondēto pensiju līmenis paredz, ka daļa no strādājošo sociālajām iemaksām tiek ieguldīta finanšu sektorā. Savukārt trešajā līmenī darbojas privātie pensiju fondi, kuros līdzekļus var iemaksāt brīvprātīgi.

Saistītie raksti
Seniori var rēķināties ar lielākām pensijām

Seniori var rēķināties ar lielākām pensijām

Valdība atbalsta komisijas maksas par otrā pensiju līmeņa pārvaldīšanu samazināšanu līdz 0,6%

Valdība atbalsta komisijas maksas par otrā pensiju līmeņa pārvaldīšanu samazināšanu līdz 0,6%

Privātajos pensiju fondos uzkrāto līdzekļu apmērs astoņos mēnešos pieaudzis par 6,2%

Privātajos pensiju fondos uzkrāto līdzekļu apmērs astoņos mēnešos pieaudzis par 6,2%Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Bauska, 110000 EUR
Māja
Māja, Tīraine, 279000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Mārupe, 79000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft