Latvijā mājokļu cenu kāpums otrajā ceturksnī bijis straujāks nekā ES vidēji

Ilustratīvs attēls
 

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu vidū Latvijā šā gada otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn mājokļu cenas pieaugušas par 9,6%, kas ir krietni straujāks kāpums nekā Eiropas Savienībā (ES) vidēji, liecina ES statistikas biroja «Eurostat» trešdien publiskotie dati par 27 bloka dalībvalstīm.

Lielāks mājokļu cenu kāpums gada izteiksmē reģistrēts vien Čehijā (+13,3%), Īrijā (+10,6%) un Lietuvā (+10,2%). Igaunijā mājokļu cenas šajā periodā sadārdzinājušās par 4,8%.

Kopumā mājokļu cenas otrajā ceturksnī gada izteiksmē pieaugušas visās ES dalībvalstīs, par kurām pieejami dati, izņemot Itāliju, kur reģistrēts kritums par 0,2%.

Reklāma

ES dalībvalstīs kopumā gada izteiksmē aprīlī-jūnijā mājokļu cenas pieauga par 4,4%, bet eirozonā - par 2,8%. Ceturkšņa izteiksmē mājokļu cenas ES otrajā ceturksnī palielinājās par 1,8%, bet eirozonā tās pieauga par 1,5%.

Otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar iepriekšējiem trīs mēnešiem mājokļu cenas pieauga 25 ES dalībvalstīs, par kuram pieejami dati. Samazinājums fiksēts Ungārijā (-1,5%) un Beļģijā (-0,7%).

Lielākais mājokļu cenu pieaugums otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar janvāri-martu reģistrēts Latvijā (+6,1%), Slovākijā (+5,6%) un Rumānijā (+4,9%). Lietuvā mājokļu cenas otrajā ceturksnī bija par 3,1% lielākas nekā iepriekšējo trīs mēnešu periodā, bet Igaunijā tās pieauga par 0,3%.

Apkopojot datus par mājokļu cenām statistiķiem nebija pieejami dati par Grieķiju, savukārt Bulgārijas un Itālijas dati ir provizoriski, bet Luksemburgas datos nav iekļautas jaunas vienģimenes mājas.

Saistītie raksti
Eksperts: Nekustamo īpašumu investori meklē alternatīvus investīciju veidus

Eksperts: Nekustamo īpašumu investori meklē alternatīvus investīciju veidus

VID atgādinājums tiem, kuri pārdod nekustamo īpašumu

VID atgādinājums tiem, kuri pārdod nekustamo īpašumu

Eksperts: «Milēniuma paaudzei» ir būtiska ietekme uz nekustamo īpašumu tirgu

Eksperts: «Milēniuma paaudzei» ir būtiska ietekme uz nekustamo īpašumu tirgu


Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 134000 EUR
Māja
Māja, Rīga, 230000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Liepāja, 34000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft