«Tokyo City» turpmāk algas aploksnēs nebūs, taču virsstundas - neapmaksās

Tērbatas un Merķeļa ielas stūrī pie sabiedriskās ēdināšanas uzņēmuma "Tokyo City" filiāles notiek pikets "pret aplokšņu algām"
 

Pēc Valsts ieņēmumu dienesta un Finanšu policijas reida, kura pamatā bija LTV žurnālistes – trauku mazgātājas sūdzība par aplokšņu algu maksāšanu, uzņēmuma «Tokyo City» vadība darbiniekiem paziņojusi, ka aplokšņu algas vairs nemaksās, vēsta LTV raidījums «Aizliegtais paņēmiens». Par to vēsta videofragments no «Tokyo City» darbinieku sapulces. Pats uzņēmums oficiālus komentārus joprojām nesniedz.

«Paliek likmes tādas pašas, vienkārši, to, ko jūs vēl papildus saņēmāt, to jūs saņemsiet uz kartes,» videofragmentā «Tokyo City» Barona ielas filiāles vadītājas Dace Gaspažiņa Korecka skaidro darbiniekiem, norādot, ka «VID mūs ir piespiedis pie sienas.»

Kā jau ziņots, līdz šim vairākus gadus šis uzņēmums daļu algas maksāja aploksnēs, par ko netiek maksāti sociālās apdrošināšanas iemaksas. Tagad, ja uzņēmuma solījums piepildīsies, no solītas oficiālās piemaksas sociālās apdrošināšanas iemaksas tiks segtas.

Reklāma

Tiesa, uzņēmums aizvien neplāno atteikties no sistēmas, ka oficiāli netiek apmaksātas virsstundas (dubultā likme), darbs svētkos (dubultā likme), kā arī darbs naktīs,

par kurām jābūt 50% piemaksai, ko visu paredz darba likums. Filiāles direktore darbiniekiem skaidro, ka restorānos nav «svētku stundu» un liek saprast, ka visu šo papildus darbu apmaksās kā prēmijas, kas nozīmētu apiet darba likumdošanu.

Saistītie raksti
«Tokyo City» atklātas aplokšņu algas un nelegālās nodarbināšanas pārkāpumi

«Tokyo City» atklātas aplokšņu algas un nelegālās nodarbināšanas pārkāpumi

Sākts kriminālprocess «Tokyo City» aplokšņu algu lietā

Sākts kriminālprocess «Tokyo City» aplokšņu algu lietā

Raidījums: «Tokyo City» aplokšņu algas izmaksā pat VID reida laikā

Raidījums: «Tokyo City» aplokšņu algas izmaksā pat VID reida laikāApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Rīga, 230000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 60000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Liepāja, 34000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft