Reirs: Pensionāriem ir jāsaņem piemaksa no viņu bērnu sociālās apdrošināšanas iemaksām

Labklājības ministrs Jānis Reirs
 

Pensionāriem papildus jau esošajām pensijām ir jāsaņem 1% no bērnu samaksātajiem nodokļiem, šāda sistēma veicinās gan nodokļu maksāšanu, gan paaudžu solidaritāti, šodien notikušajā Demogrāfisko lietu padomes sēdē pauda labklājības ministrs Jānis Reirs (V).


Reira priekšlikums paredz, ka 1% no valsts sociālās apdrošināšanas iemaksām, kas tiek novirzītas pensiju apdrošināšanai, tiks papildus samaksāts katra nodokļu maksātāja vecākiem - pensionāriem.

Ir svarīgi vēlreiz parādīt, ka tie, kas godprātīgi vispārējā režīmā maksā nodokļus, ir ieguvēji - šoreiz tiešā veidā sniedzot atbalstu vecākiem - pensionāriem. Turklāt šādi netiks palielināts nodokļu slogs, uzsvēra Reirs.

Reklāma

Piemēram, ja algas apmērs ir 500 eiro, tad vecākiem novirzītais 1% būtu pieci eiro mēnesī. Ja šo summu saņems abi vecāki, tad tā tiks sadalīta uz pusēm, skaidroja ministrs.

Šādu atbalstu saviem vecākiem sniegtu tikai tie bērni, kuri nodokļus maksā vispārējā režīmā ar likmi 34,09%. Turklāt, jo vairāk ir bērnu, kas maksā nodokļus Latvijā, jo lielāku pensijas piemaksu saņems vecāki, skaidroja ministrs.

Šī priekšlikuma īstenošanai Labklājības ministrija veidos darba grupu, iesaistot pēc iespējas plašāku sabiedrības pārstāvniecību, jo ir nepieciešams rūpīgi izsvērt tiesiskos, ekonomiskos un sociālos aspektus, kā arī ar administrēšanu saistītus jautājumus. Plānots, ka darba grupa sāks darbu jau šogad un priekšlikumus izstrādās līdz 2018.gada jūlijam, uzsvēra Reirs.

Saistītie raksti
ABLV iesaistās pensiju kapitāla pārvaldīšanā

ABLV iesaistās pensiju kapitāla pārvaldīšanā

Seniori var rēķināties ar lielākām pensijām

Seniori var rēķināties ar lielākām pensijām

Valdība atbalsta komisijas maksas par otrā pensiju līmeņa pārvaldīšanu samazināšanu līdz 0,6%

Valdība atbalsta komisijas maksas par otrā pensiju līmeņa pārvaldīšanu samazināšanu līdz 0,6%Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Liepāja, 34000 EUR
Māja
Māja, Lapmežciems, 170000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 98000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft