Privātajos pensiju fondos uzkrāto līdzekļu apmērs astoņos mēnešos pieaudzis par 6,2%

 

Privātajos pensiju fondos uzkrāto līdzekļu apmērs šogad astoņos mēnešos ir pieaudzis par 23,707 miljoniem eiro jeb 6,2%, sasniedzot 404,304 miljonus eiro, liecina manapensija.lv publiskotā informācija.

Savukārt privāto pensiju fondu dalībnieku skaits 2017.gada astoņos mēnešos ir palielinājies par 3% jeb 8070 cilvēku. Līdzekļus privātajos pensiju fondos Latvijā augusta beigās krāja 280 307 cilvēki.

Tāpat publiskotā informācija liecina, ka privātie pensiju fondi kopš gada sākuma dalībniekiem nodrošinājuši vidēji 1,96% ienesīgumu. Tostarp sabalansētajiem pensiju plāniem, kas piedāvā konservatīvāku ieguldījumu politiku, ienesīgums kopš gada sākuma augusta beigās bija 1,46%, aktīvo pensiju plānu vidējais ienesīgums bija 2,72%, bet vienīgā konservatīvā pensiju plāna ienesīgums bija negatīvs - mīnus 0,55%.

Reklāma

Latvijā darbojas seši privātie pensiju fondi (pieci - atklātie pensiju fondi un viens slēgtais pensiju fonds), piedāvājot 17 dažādus pensiju plānus, kas atšķiras pēc līdzekļu ieguldīšanas stratēģijas.

Latvijā ir izveidota triju līmeņu pensiju sistēma. Pirmā līmeņa pensijas maksā tagadējiem pensionāriem no budžetā iekasētajiem sociālajiem maksājumiem. Otrais jeb fondēto pensiju līmenis paredz, ka daļa no strādājošo sociālajām iemaksām tiek ieguldīta finanšu sektorā. Savukārt trešajā līmenī darbojas privātie pensiju fondi, kuros līdzekļus var iemaksāt brīvprātīgi.

Saistītie raksti
ABLV iesaistās pensiju kapitāla pārvaldīšanā

ABLV iesaistās pensiju kapitāla pārvaldīšanā

Seniori var rēķināties ar lielākām pensijām

Seniori var rēķināties ar lielākām pensijām

Valdība atbalsta komisijas maksas par otrā pensiju līmeņa pārvaldīšanu samazināšanu līdz 0,6%

Valdība atbalsta komisijas maksas par otrā pensiju līmeņa pārvaldīšanu samazināšanu līdz 0,6%Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Lapmežciems, 170000 EUR
Komercplatība
Komercplatība, Ķekava, 516 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 89500 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft