No nākamā gada OIK maksājumu veidos mainīgā daļa proporcionāli patēriņam un jaudas komponente

 

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padome apstiprinājusi jaunu Obligātā iepirkuma un jaudas komponenšu aprēķināšanas metodiku, kas paredz jaunu kārtību, kādā elektroenerģijas lietotājiem no 2018.gada 1.janvāra veidosies maksājums par obligātā iepirkuma komponentēm (OIK), pavēstīja regulatorā.

OIK maksājumu turpmāk veidos mainīgā daļa proporcionāli patērētajai elektroenerģijai un fiksētā daļa (jaudas komponente), kas būs atkarīga no izmantotā sistēmas pakalpojuma veida.

Metodikā ir noteiktas OIK un jaudas komponenšu aprēķinā iekļaujamās izmaksas un aprēķināšanas kārtība. Turpmāk lietotāju maksājumi būs atkarīgi ne tikai no patēriņa apmēra, bet arī no izvēlētā pieslēguma veida un pieslēguma izmantošanas efektivitātes.

Reklāma

Plašāk par OIK ietekmi uz dažādām lietotāju grupām SPRK eksperti kopā ar pārstāvjiem no Ekonomikas ministrijas un AS «Sadales tīkls» informēs trešdien, 27.septembrī, plkst.11 Ekonomikas ministrijas organizētajā pasākumā.

Pirms metodikas apstiprināšanas regulators izsludināja publisko konsultāciju, aicinot ieinteresētās puses sniegt priekšlikumus un komentārus par metodikas projektu. Kopumā tika iesniegti 11 priekšlikumi, no kuriem lielākā daļa tika ņemti vērā.

Grozījumus obligātā iepirkuma un jaudas komponenšu aprēķināšanas metodikā SPRK izstrādāja atbilstoši Saeimā apstiprinātajiem grozījumiem Elektroenerģijas tirgus likumā, kas paredz no 2018.gada 1.janvāra ieviest jaunu jaudas maksājuma segšanas kārtību. Balstoties uz Saeimā pieņemto likumu, regulatoram metodika, kurā ir noteikta jaunā kārtība, jāizstrādā līdz 2017.gada 1.oktobrim.

Saistītie raksti
OIK atlaides energoietilpīgajiem ražotājiem paredzēts kompensēt no «Latvenergo» dividendēm

OIK atlaides energoietilpīgajiem ražotājiem paredzēts kompensēt no «Latvenergo» dividendēm

Elektrostaciju īpašnieki nesteidz paust atbalstu OIK saistību iespējamajai atpirkšanai

Elektrostaciju īpašnieki nesteidz paust atbalstu OIK saistību iespējamajai atpirkšanai

Valdība atbalsta OIK saistību atpirkšanu no «Latvenergo» elektrostacijām

Valdība atbalsta OIK saistību atpirkšanu no «Latvenergo» elektrostacijāmApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Mārupe, 79000 EUR
Komercplatība
Komercplatība, Ķekava, 516 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 98000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft