Lidosta «Rīga» izsludinājusi iepirkumu par termināļa paplašināšanas sestās kārtas būvprojekta izstrādi

 

Starptautiskā lidosta «Rīga» izsludinājusi iepirkumu par termināļa paplašināšanas sestās kārtas būvprojekta izstrādi, liecina paziņojums Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Interesenti konkursā var pieteikties līdz 16.oktobrim. Iepirkuma uzvarētājam darbi būs jāpaveic pusotra gada laikā.

Lidostas «Rīga» pārstāve Laura Karnīte aģentūrai LETA pastāstīja, ka lidostas termināļa attīstības sestajā kārtā plānots izbūvēt pasažieru termināļa publiskās daļas paplašinājumu un savienojumu ar «Rail Baltica» dzelzceļa staciju. Jaunā pasažieru termināļa publiskā daļa ietvers gan plašu un modernu reģistrācijas zāli un drošības kontroles zonu, gan jaunu bagāžas saņemšanas zāli, gan plašas un mūsdienīgas bagāžas šķirošanas telpas.

Reklāma

«Kā zināms, pašreizējā lidostas termināļa publiskā daļa ir būvēta līdz ar pašu lidostu pagājušā gadsimta 70.gados un tās kapacitāte ir paredzēta maksimums 3,5 miljonu pasažieru apkalpošanai gadā, bet lidosta «Rīga» jau patlaban apkalpo vairāk nekā 5,4 miljonus pasažieru gadā - to skaits aizvien turpina pieaugt. Lidostas pasažieru termināļa izlidošanas daļa, kuras paplašināšanas posms noslēdzās pagājušā gada rudenī ar jaunās Ziemeļu piestātnes atklāšanu, ļauj lidostai apkalpot septiņus miljonus pasažieru gadā, līdz ar to nepieciešams nodrošināt arī attiecīgu publiskās daļas kapacitāti,» klāstīja Karnīte.

Jaunās pasažieru termināļa publiskās daļas būvniecību plānots pabeigt 2022.gadā, vienlaikus ar «Rail Baltica» dzelzceļa savienojumu un staciju. Abi šie objekti būs savstarpēji integrēti un savienoti, veidojot multimodiālu satiksmes centru. Lai nodrošinātu abu projektu saskaņotu īstenošanu, lidosta «Rīga» ir uzņēmusies arī «RailBaltic» stacijas lidostā projektēšanas un būvniecības uzraudzību.

Sestās projekta kārtas īstenošanai plānotās investīcijas ir 45 miljoni eiro, un lidosta tās plāno nodrošināt no saviem līdzekļiem, bez atbalsta no valsts budžeta.

Starptautiskā lidosta «Rīga» ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs. No lidostas ziemas sezonā iespējams doties uz vairāk nekā 60, bet vasaras sezonā - uz gandrīz 90 galamērķiem, ko nodrošina 20 aviosabiedrības. 2016.gadā lidosta «Rīga» apkalpoja vairāk nekā 5,4 miljonus pasažieru - gandrīz 45% no kopējā Baltijas valstu pasažieru skaita.

Saistītie raksti
Valdība atbalsta «Rail Baltica» trešā Finansēšanas līguma parakstīšanu ar Inovācijas un tīklu izpildaģentūru

Valdība atbalsta «Rail Baltica» trešā Finansēšanas līguma parakstīšanu ar Inovācijas un tīklu izpildaģentūru

Lidostas «Rīga» apgrozījums pirmajā pusgadā pieaudzis par 3%

Lidostas «Rīga» apgrozījums pirmajā pusgadā pieaudzis par 3%

Starptautiskajā lidostā «Rīga» atjaunos liftu atlidošanas zālē

Starptautiskajā lidostā «Rīga» atjaunos liftu atlidošanas zālēApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 60000 EUR
Māja
Māja, Ķekava, 170000 EUR
Māja
Māja, Ādaži, 432000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft