Aizliegs ražot un tirgot cigaretēm vizuāli līdzīgus saldumus un rotaļlietas

Ilustratīvs attēls
 

Valdība šodien atbalstīja grozījumus, kas aizliegtu ražot un laist tirgū saldumus, uzkodas, kā arī rotaļlietas un citus nepilngadīgajiem pievilcīgus priekšmetus, kas vizuāli atgādina cigaretes vai citus tabakas izstrādājumus.

Izmaiņas Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā paredz arī aizliegt ražot un laist tirgū saldumus un priekšmetus, kas vizuāli atgādina elektroniskās smēķēšanas ierīces un var piesaistīt nepilngadīgo uzmanību smēķēšanai, kā arī reklamē konkrētus tabakas izstrādājumus vai to ražotājus.

Kā norāda Veselības ministrija (VM), grozījumi izstrādāti, lai pasargātu sabiedrību, jo īpaši jauniešus, no smēķēšanas negatīvās ietekmes, novēršot tabakas izstrādājumu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to lietošanas, kā arī konkrētu ražotāju popularizēšanu.

Reklāma

Vienlaikus likuma grozījumi paredz aizliegumu attēlot Latvijas valsts simbolus, fiziskas personas un animācijas tēlus uz tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to uzpildes tvertņu iepakojuma vienības un jebkāda ārējā iepakojuma, lai novērstu tabakas izstrādājumu un to lietošanas veicināšanu, padarot šos produktus pievilcīgākus, izmantojot dažādus elementus.

Tāpat ar nolūku aizsargāt sabiedrības veselības intereses un jauniešu veselību, normas attiecībā uz elektriskajām cigaretēm un to uzpildes flakoniem paredzēts attiecināt arī uz elektroniskajām smēķēšanas ierīcēm un to uzpildes tvertnēm tādās jomās kā reklāma, aprite, informācijas sniegšana uz iepakojuma par sastāvu un citur.

Saistītie raksti
Dīzeļdegviela kļūs par četriem, cigaretes par 24, bet alus - par septiņiem centiem dārgāks

Dīzeļdegviela kļūs par četriem, cigaretes par 24, bet alus - par septiņiem centiem dārgāks

Saeima pieņem likumu par straujāku akcīzes nodokļa palielināšanu alum, cigaretēm un benzīnam

Saeima pieņem likumu par straujāku akcīzes nodokļa palielināšanu alum, cigaretēm un benzīnam

Nodokļu reformas rezultāti: progresīvais IIN, lielāka alga, dārgāks alkohols un cigaretes

Nodokļu reformas rezultāti: progresīvais IIN, lielāka alga, dārgāks alkohols un cigaretesApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 60000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 25000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 190000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft