iepriekšējais 1 2

Rakstīt komentāru
Rādīt
Visus Reģistrētos Ieteiktos
Jaunākos vispirms
 1. Vai tas Rimševics domāja arī Gausu??? Vai tikai par verga grašiem,ai,atvainojos-par minimālo,strādājušos?

  0
 2. "darba devēji spiesti maksāt pārlieku lielas algas lai piesaistītu darba spēku" tad, jau visi, kas aizbrauc uz ārzemēm brauc nodarboties ar labdarību? Ak nē, nē es negribu Latvijas milzīgo algu! Labāk braukšu uz Nīderlandi lasīt šampinjonus un dzīvošu konteinerī ar vēl trīs cilvēkiem, es negribu šo Latvijas pārāk lielo algu un pārlieko greznību!

  2
 3. Rimševica komentārs protams ir neadekvāts vispārinājums un arī kopumā absurds, jo neuzskatu, ka algas ir par lielu ņemot vērā, kādas ir dzīvošanas izmaksas Latvijā. Tomēr runājot par aizbraucējiem, jāsaka, ka mani novērojumi liecina par to, ka aizbrauc vai nu ļoti izglītoti cilvēki, kuri ar savām zināšanām atrod darbu valstīs, kurās par izdarīto darbu var nopelnīt nesalīdzināmi vairāk, vai cilvēki, kuriem nav piemērota izglītība (vai bez izglītības), kuri var kandidēt uz zemi kvalificētu darbu par ko Latvijā nemaksā praktiski neko tāpēc labāka dzīve jāmeklē valstīs, kurā par "melno" darbu var npelnīt vismaz kaut ko.
  Savukārt profils, kas trūkst darba tirgū ir plaša profila speciālisti - inženieri, tehniķi, analītiķi utt., šādi speciālisti vai nu kā jau minēts aizbrauc, jo citur var pelnīt vairāk vai vienkārši tādu nav, jo attiecīgās nozares nav savulaik bijusi populāra izvēle tā vietā izvēloties mārketinga speciālistu, interjera dizaineru, sabiedrisko attiecību programmas utt. kurās mūsdienās ir pārsātināts tirgus un cilvēki nestrādā nemaz savās profesijās, savukārt robi, kas ir izveidojušies darba tirgū lai tos aizpildītu tiek skrūvēts atalgojums lai pievilinātu šos darbiniekus. Tāpēc uzskatu, ka lielākā problēma ir darba tirgus piedāvājuma un pieprasījuma disbalansā un šīs tūkstošgades pirmās desmitgades sakropļotajā izglītības sistēmā, kura pēc labākajiem kapitālsima paraugnosacījumiem sāka štancēt bezjēdzīgas izglītības programmas, un mūsu nepieredzējusī sabiedrība, kas bija sasapņojusies kļūt par tādiem mistiskiem profesionāļiem, kā mūzikas menedžeriem utt. (tiešām? Latvijas mūzikas industrijā?)

  0
 4. Rimševic, atver acis !!!! tu runā par savu biroju vai dzīvo kautkādā sapņu pasaulē !!!!

  2
 5. Brīnums gan.Viss ir taisni otrādi.Bērnu dārzos,lai ekonomētu uz audzinātāju algām,ievieš pilotgrupas.2aukles un 1audzin.Auklēm mazāk jāmaksā.Veikalos pārdevējām reāli jāstrādā 10 stundas,maksā par 9.No tā paša minimālā vēl nokāš,tā stunda salasoties pārdevējām ejot uz tualeti.Rimševičs dzīvo uz Marsa.

  2
 6. Nesamaksāt cilvēkiem par darbu ir normāla Latvijas biznesa stratēģija. Rimšēvičs tur kaut ko murgo par produktivitāti, kuras nav un nebūs, kamēr vieni izliksies, ka maksā, bet otri - ka strādā.

  9
 7. iconSolvita Kalnberzina 2017. g. 9. septembrī 12:13

  Citāts;,, ņemot vērā, ka plaisa starp darba ražīgumu un atalgojumu kļūst arvien lielāka.,, tad Rinkēvičam vajadzētu ātri sākt ar sevi!

  11
 8. iconJuris Šteinarts 2017. g. 9. septembrī 11:02

  Mana vecmāmiņa teiktu-slima cilvēka vājprāta murgi..

  12
 9. A

  Nodokļi ir tik milzīgi , ka daudziem uzņēmējiem ir ļoti problemātiski legāli samaksāt uz rokas labam darbiniekam kaut 700 eiro, jo gandrīz tikpat daudz viņam ir jāsamaksā nodokļos.

  17
 10. A

  Pilnīgas blēņas. 300 eiro uz rokas , tagad varbūt 400 vai tad Rīgā ar to var izdzīvot. Daudzi uzņēmēji vienkārši nav spējīgi vairāk kaut ko maksāt. Daudzi uzņēmēji sola daudz maksāt , bet būtībā nemaksā neko , tikai apčakarē cilvēkus. Laukos daudzi spiesti iztikt ar 100-200eiro ienākumiem mēnesī. Valdība jau uz papīra var celt minimālās algas. Bet realitātes ir skaudras. Ja jau Latvijā maksātu kaut pusi ko ārzemēs, daudzi latvieši jau sen būtu atgriezušies. Rimšēvics runā vistīrākās aplamības. Neviens kārtīgs amata pratējs Rīgā vairs nestrādās ar 500eiro uz rokas.

  17
 11. Divi jautājumi: par cik izaugušas cenas pēdējo gadu laikā? Par cik izaugušas algas? Cenas augušas daudz vairāk! Tātad faktiski alga ir samazinājusies! Tad par kādām lielām algām te var būt runa?!? Vienkārši strādājošie nevar izdzīvot un brauc prom. Bet uzņēmēji ļoti negribīgi maksā mazliet vairāk un algu nodokļi arī ir nesamērīgi.

  15
 12. Interesanti! Iepriekšējās ziņās rakstīja, ka pēc statistikas darbinieki minimālās algas saņemot puse Latvijas iedzīvotāji. Un tagad tās ir pārlieku lielas algas?

  35
 13. Ļoti precīzi, darba devējs pats ir vainīgs, pie darba ražīguma, Vacijā ļoti veiksmīgi strādā mazas rūpnīcas, pie mums to nēmāk izdarīt, vienīgais arguments ir cena, nevis cilvēks. Es domāju pie mums vēl ilgi nemācēs saražot naudu, vai preces ar augstu pievienoto Vērtību. Tas nav viegli, bet uz to ir jāiet.

  21
 14. 1. 2019. - 2020. gadā būs krīze sakarā ar Eiropas finansējuma izbeigšanos. Kāds laikam uztraucas par to,ka tautai var rasties uzkrājumi nebaltām dienām.
  2. Diemžēl starp ES valstīm ir brīvais tirgus. Arī darbaspēka. Angļi saka,ka mūsu speciālisti ir lēti. Šeit saka,ka nenormāli dārgi? Kam lai tagad tic?
  3. Kādreiz augstās skolās mācīja darba organizāciju. Diez,kā tagad ar šo lietu notiek? Vai bāleliņš - darba devējiņš zin,ko tas vispār nozīmē? Vai viņš prot no šī nenormāli dārgā speciālista izvilkt maksimālo efektu,pareizi organizējot darbus? Vai arī prot tikai vaimanāt,ka neviens negrib strādāt?

  35
 15. https://www.youtube.com/ watch?v= kVzUsJ2n9oo.

  0
 16. iconAndris Zandbergs 2017. g. 8. septembrī 20:28

  Kas ir " nenormāli liela alga"?
  Uz šo brīdi nav problemātiski atrast kvalificētu strādnieku par 8,5€/stundā ar 40stundu daba nedēļu. Viss baltā, nekādas aploksnes.

  15
 17. tiešām gan ... nenormāli liela? Taču ne bruto 8.50?

  8
 18. Vecas zeķes pīpē vai? Varbūt ar pārējiem arī lai padalās un tad mēs visi nonāksim šajā veiksmes stāstā. Iesaku vērsties pēc palīdzības psihoterapijas institūtā, vai arī pāris reizes ieskriet ar galvu betona sienā, kas nu kuram palīdz nolaisties no mākoņiem!

  29
 19. Dapizdelis , es pat par miljonu atpakalj nebraukshu , nu moshka aizbraukshu savaakshu un nafig prom !! :D

  12
 20. iconEnrico Florencis 2017. g. 8. septembrī 21:03

  par milionu gada vai menesi tocn atpakal atbrauksi :)

  4
 21. iconJuris Šteinarts 2017. g. 8. septembrī 19:39

  Lidzjūtība slimajiem,cilvēki vairs nesaprot ko runā..

  38
 22. iconMārtiņš Vēdiķis 2017. g. 8. septembrī 19:07

  Vispirms lai sakārto profesionālās un augstākās izglītības nozari. Kur tad tie eksperti radīsies, no debesīm nokritīs!?

  18
 23. Dārgais Rimševica kungs,noņem rozā brilles,un paskaties kāpēc nav darbinieku.Darba devējam vajag lai TU esi 25 gadu vecs,ar darba stāžu 25 gadi un pieredzi.nu pilnīgs sviests. plus vēl tam darba atalgojums -minimālā alga.Tā ka nevajag dir...... ka nav speciālistu.Nekaitini. Maksā speciālistam un tad viņi būs. A darba devējs grib -----,, i ribku sjesķ i na hu.... sesķ,, Baigi labi gribās.

  99
 24. Minimālajai algai vajadzētu atbilst reāliem aprēķiniem, kāreiz lasīju un to dara ja pareizi atceros Anglijā vai Vācijā, bet tas nav būtiski. Valsts pasūta neatkarīgai aģentūrai pētījumu, par kādu naudu var dzīvot viens cilvēks. Dzīvokļa īre par tirgus cenām+apģērbs+ēšana+izklaides+veselība, ja nav Valsts bezmaksas, bet visu par reālām pieejamām cenām un tā veidojas minimālā alga. Šinīs valstīs domā par cilvēku un ļoti daudz sīkumiem.
  Valmierā vienizstabas dzīvokļa tikai īre 150-200 eiro+ komunālie, strādājot maximā uz rokas varbūt 350 eiro par normālām darba stundām.Kā lai dzīvo??????????? Valstij nav pareiza nostāja, cilvēki nav vērtība, uzklausa visādas tur darba organizācijas. Lai celtu algas kopumā vajadzētu, samazināt valsts aparātu un pacelt būtiski algas, lai privātais sektors pavelk līdzi. Ja cilvēks saņems vairāk, viņš arī vairāk tērēs, un ne jau visi uzņēmumi bankrotētu ja īsā termiņā paceltu līdz 500 uz rokas, bruto 700 eiro. 430 tāds ķeksīša ievilksana, jo paredzēts, ka turpmākos trīs gadus vaorāk nemainīs, bet igauņiem jau nākošajā gadā 480. Un vēl viens ļoti būtisksoments cīņa ar melno un pelēko biznesu, kas šobrīd pilnīgi nenotiek.

  10

iepriekšējais 1 2

Lai pievienotu komentāru no Jūsu interneta pieslēguma, nepieciešams autorizēties ar TVNET, Draugiem, Facebook, Twitter, Google vai Inbox.lv kontu.

Autorizēties

TVNET aicina lasītājus, būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas. TVNET patur tiesības lietotājam liegt pieeju "Komentāriem" un ziņot attiecīgajām tiesībsargājošām iestādēm.

Komentāru noteikumi