Naudu demogrāfijai varētu meklēt, «iesaldējot» Liepājas cietuma būvniecību

Ministru prezidents Māris Kučinskis un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola
 

 

Demogrāfijas problēmu finansēšanai varētu atlikt Liepājas cietuma būvniecības projekta īstenošanu, atzīst Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Šodien pēc tikšanās ar sociālajiem partneriem žurnālisti Ministru prezidentam vaicāja, vai demogrāfijas problēmu risināšanai nepieciešamo finansējumu varētu rast, piemēram, atliekot Liepājas cietuma būvniecības projektu. Kučinskis atzina, ka tiek pārrunāti dažādi varianti, bet viens no risinājumiem ir kāda investīciju projekta atlikšana. «Esmu tādām sarunām atvērts, neesmu noliedzošs,» teica premjers.

(Pievienota 4.-5.rindkopa.)

Reklāma

Savukārt finanšu ministre aģentūrai LETA norādīja, ka viņa atbalstītu ideju par Liepājas cietuma būvniecības projekta apturēšanu. «Ja jāizvēlas starp atbalstu ģimenēm ar bērniem vai dubultu izmaksu cietuma celtniecībai, tad šādu ideju atbalstu,» pauda Reizniece-Ozola.

Nacionālās apvienības «Visu Latvijai»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars aģentūrai LETA sacīja, ka politiskais spēks atbalstītu projekta īstenošanas grafika pagarināšanu, lai iegūtu finansējuma avotu demogrāfijas pasākumiem. Vienlaikus politiķis uzsvēra, ka Liepājas cietums ir vajadzīgs, jo ilgtermiņā ļautu ietaupīt uz cietumu uzturēšanu un stiprinātu drošību.

«Vienotības» priekšsēdētāja vietnieks Ainars Latkovskis uzskata, ka premjeram ar finanšu ministri jārod risinājums sarunās par budžetu. Vienlaikus viņš bažījās par to, ka cietuma būvniecības izmaksas jau esot pieaugušas, līdz ar to valdībai būtu jānoskaidro izmaksu pieauguma pamatotību.

Savukārt Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) prezidents pēc tikšanās ar premjeru žurnālistiem uzsvēra, ka valdībai ir jāturas pie Ministru kabineta rīcības plāna, kurā ir minēti demogrāfijas veicināšanas pasākumi, tomēr vēl nepieciešams izstrādāt detalizētu šo pasākumu finansēšanas plānu.

«Valdības rīcības plāns paredz, ka Ministru kabinetam ar sociālajiem partneriem un citiem ekspertiem ir jāizstrādā īpaša programma ģimeņu atbalstam. Programma ir izstrādāta, kas drīzumā tiks skatīta valdībā. Tomēr nākamajam solim vajadzētu būt finansēšanas modeļa izstrādei. Jābūt skaidrībai, kā nodrošinās finansējumu programmas īstenošanai, gluži kā tas bija ar veselības nozares finansēšanu,» sacīja LDDK prezidents.

Kā ziņots, pagājušajā nedēļā koalīcijas partneri vēl nespēja vienoties par nākamā gada budžetu, jo nacionālā apvienība «Visu Latvijai»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) demogrāfijas jautājumu risināšanai prasīja ap 85 miljoniem eiro. Tomēr fiskālā telpa nākamgad kopumā ir 80 miljoni eiro. Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) iepriekš atzina, ka nākamgad demogrāfijas pasākumiem varētu novirzīt 12 miljonus eiro.

Tāpat ziņots, ka jaunā Liepājas cietuma būvniecības starptautiskajā iepirkumā pieteikumus iesniedza divas Latvijas kompānijas - «Re&Re» un «UPB». Iesniegtajos pieteikumos norādītā informācija liecina, ka «UPB» darbus piedāvā veikt par kopumā 114 120 357 eiro plus pievienotās vērtības nodoklis (PVN), savukārt «Re&Re» - par 123 416 618 eiro.

Ņemot vērā, ka būvnieku iesniegtie piedāvājumi jaunā Liepājas cietuma celtniecībai pārsniedz projektam pieejamo finansējumu, attiecīgo iepirkumu plānots pārtraukt, tā vietā sludinot jaunu.

Saistītie raksti
Jauno Liepājas cietumu būvēt pieteikušies uzņēmumi «Re&Re» un «UPB» par € 123 un € 114 miljoniem

Jauno Liepājas cietumu būvēt pieteikušies uzņēmumi «Re&Re» un «UPB» par € 123 un € 114 miljoniem

Liepājas cietuma būvniecībai naudas nav, bet ar būvniekiem kaulēties negrib

Liepājas cietuma būvniecībai naudas nav, bet ar būvniekiem kaulēties negrib

Koalīcija nevienojas par budžetu; VL-TB/LNNK prasa 85 miljonus eiro demogrāfijas pasākumiem

Koalīcija nevienojas par budžetu; VL-TB/LNNK prasa 85 miljonus eiro demogrāfijas pasākumiemApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Rīga, 230000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 60000 EUR
Māja
Māja, Cēsis, 83000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft