Finanšu ministre: Pietiks līdzekļu plūdu seku likvidēšanai Latgalē

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola
 

Resursi programmā «Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem» ir pietiekami, lai palīdzētu Latgales pašvaldībām un lauksaimniekiem plūdu seku novēršanai, šodien pēc valdības sēdes sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Viņa atzina, ka resursi programmā «Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem» ir taupīti, tāpēc valdība būs gatava atbalstīt pašvaldības un lauksaimniekus plūdu seku novēršanā.

Reizniece-Ozola piebilda, ka līdzekļi netiks piešķirti pasākumiem, kas nav saistīti ar plūdu seku novēršanu.

Reklāma

Tajā pašā laikā finanšu ministre uzsvēra, ka Zemkopības ministrijai un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai ir jāizvērtē vai iepriekš ir darīts viss, lai šādas sekas nebūtu.

Jau ziņots, ka valdība šodien nolēma izsludināt ārkārtas stāvokli lauksaimniecības sektorā arī Salas un Aknīstes novados, aģentūra LETA uzzināja Ministru kabinetā (MK).

Valdība 29.augusta sēdē apstiprināja rīkojuma projektu «Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu», kurā ir noteiktas Latvijas administratīvās teritorijas, kurās no šā gada 29.augusta līdz 30.novembrim spēcīgo lietavu un to radīto seku dēļ paredzēts izsludināt ārkārtas stāvokli lauksaimniecības sektorā.

Valdība nolēma 27 novados Latgalē, daļā Vidzemes un Zemgales izsludināt ārkārtas stāvokli lauksaimniecības sektorā, tostarp Aglonas, Baltinavas, Balvu, Ciblas, Dagdas, Daugavpils, Ilūkstes, Kārsavas, Krāslavas, Līvānu, Ludzas, Preiļu, Rēzeknes, Riebiņu, Rugāju, Vārkavas, Viļakas, Viļānu, Zilupes, Alūksnes, Jēkabpils, Madonas, Lubānas, Gulbenes, Cesvaines Varakļānu un Krustpils novados.

Taču šodien ministru kabinets lēma izsludināt ārkārtas stāvokli lauksaimniecības sektorā arī Aknīstes un Salas novados.

Tāpat ziņots, ka ceļu infrastruktūrai un zemniekiem Latgalē plūdu nodarītie zaudējumi tiek lēsti vairākos miljonos eiro.

Saistītie raksti
Kompensācijām par plūdu radītajiem zaudējumiem lauksaimnieki varēs pieteikties elektroniski

Kompensācijām par plūdu radītajiem zaudējumiem lauksaimnieki varēs pieteikties elektroniski

«Citadele» izveido € viena miljona atbalsta programmu plūdos cietušajiem zemniekiem

«Citadele» izveido € viena miljona atbalsta programmu plūdos cietušajiem zemniekiem

Reizniece-Ozola: Nebanku kreditēšanas jomā ir problēmas, bet to novēršanai risinājuma vēl nav

Reizniece-Ozola: Nebanku kreditēšanas jomā ir problēmas, bet to novēršanai risinājuma vēl navApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 134000 EUR
Māja
Māja, Ķekavas pag., 209000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 84900 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft