«Reverta» zaudējumi pirmajā pusgadā - € 11,997 miljoni

"Reverta" valdes priekšsēdētāja Solvita Deglava
 

Problemātisko aktīvu pārvaldītājs «Reverta» (iepriekš «Parex banka») šogad pirmajā pusgadā strādāja ar zaudējumiem 11,997 miljonu eiro apmērā, kas ir par 43% mazāk nekā 2016.gada attiecīgajā periodā, liecina kompānijas publiskotais finanšu pārskats. Savukārt «Reverta» grupas zaudējumi pirmajā pusgadā samazinājās par 43,2 un bija 12,512 miljoni eiro.

Kompānijas finanšu pārskata vadības ziņojumā teikts, ka «Reverta» zaudējumus pamatā veido procentu izdevumi par sniegto valsts atbalstu. «Ņemot vērā «Reverta» atstāto aktīvu zemo kvalitāti, zaudējumi jau sākotnēji tika ietverti restrukturizācijas plānā un tie nav uzskatāmi par «Reverta» darbības rezultātu mēru,» uzsver kompānijas vadība.

No problemātisko aktīvu izstrādes un pārdošanas «Reverta» ir atguvusi 14,2 miljonus eiro, veikusi 7,3 miljonu eiro lielu procentu maksājumu Valsts kasei un izveidojusi naudas līdzekļu uzkrājumu nākamajam maksājumam.

Reklāma

2017.gada pirmajos sešos mēnešos «Reverta» turpināja darbu pie problemātisko aktīvu izstrādes un naudas atgūšanas, vienlaicīgi uzsākot arī kredītu portfeļu pārdošanu un uzņēmuma sagatavošanu plānotajai likvidācijai.

Kopš 2010.gada 1.augusta līdz pārskata perioda beigām šā gada 30.jūnijam «Reverta» atgūto līdzekļu apjoms ir sasniedzis 754,5 miljonus eiro. Tādējādi «Reverta» ir atguvusi vairāk nekā 67% no uzņēmumā atstātajiem problemātiskajiem aktīviem, kas būtiski pārsniedz sākotnējās aplēses un nozares vidējos rādītājus. «Reverta» jau ir norādījusi, ka tieši atgūto līdzekļu apjoms tika noteikts par uzņēmuma darbības efektivitātes galveno mēru.

Valsts no «Reverta» dažādu maksājumu veidā ir saņēmusi 698 miljonus eiro, no tiem 434 miljoni eiro ir samaksāti Valsts kasei.

Pārskata periodā labi rezultāti gūti arī no nekustamo īpašumu realizācijas - kopējā pārdošanas summa veidoja 4,8 miljonus eiro. Perioda beigās portfeļa apjoms samazinājās līdz 37 objektiem, un to pārdošanu plānots veikt līdz uzņēmuma darbības beigšanai.

Septiņu gadu darba rezultātā «Reverta» kopējie aktīvi pārskata perioda beigās bija sarukuši līdz 46,2 miljoniem eiro, salīdzinot ar 1,1 miljardu eiro darbības sākumā. Pārējos aktīvus «Reverta» jau ir izstrādājusi, realizējusi un atgūto naudu atmaksājusi valstij.

2017.gada 22.jūnijā «Reverta» parakstīja līgumu ar SIA «Gelvora» un UAB «Gelvora» par kredītportfeļa pārdošanu. Darījuma ietvaros «Reverta» investoram pakāpeniski jānodod 4500 kredītu lietu.

«Reverta» problemātisko aktīvu pārvaldītāja darbu uzsāka 2010.gada 1.augustā pēc «Parex banka» sadalīšanas. Uzņēmumā tika atstāti tikai zemas kvalitātes aktīvi ar ilgstošām maksātspējas grūtībām, un tā darbības mērķis bija saprātīgā termiņā un apjomā atgūt valsts izsniegto atbalstu «Parex banka». Ņemot vērā, ka «Reverta» šogad savu mērķi būs izpildījusi, atbilstoši Eiropas Komisijas apstiprinātajam plānam ir uzsākts uzņēmuma likvidācijas process.

2017.gada 1.jūlijā, uzsākot «Reverta» likvidācijas procesu, uzņēmuma vienīgā valdes locekle Ruta Amtmane kļuva par «Reverta» likvidatori.

Saistītie raksti
«Reverta» zaudējumi pirmajā ceturksnī - € 5,711 miljoni

«Reverta» zaudējumi pirmajā ceturksnī - € 5,711 miljoni

«Reverta» kredītportfeli iegādāsies «Gelvora»

«Reverta» kredītportfeli iegādāsies «Gelvora»

Tiesa noraida Rema Kargina pieteikumu par AS «Reverta» naudas līdzekļu apķīlāšanu

Tiesa noraida Rema Kargina pieteikumu par AS «Reverta» naudas līdzekļu apķīlāšanuApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Tīraine, 279000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 190000 EUR
Māja
Māja, Rīga, 264000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft