Rakstīt komentāru
Rādīt
Visus Reģistrētos Ieteiktos
Jaunākos vispirms
 1. Esmu pilnīgi par šo priekšlikumu. Darba devējs vienmēr spiests maksāt...viņam pienākums,bet darba ņēmējs izdarās kā grib. Negrib strādāt,paņem slimības lapu jeb aiziet no darba pat nebrīdinot. Bet galīgo aprēķinu gan atnāk un paprasa.

  0
 2. G

  Atvainu, s*dīgs darba devējs esi, ja darbinieki iet prom nebrīdinot. Atceries - no labas darbavietas (cilvēcīga, cieņpilna attieksme kā no priekšniecības, tā no kolēģu puses, cilvēka cienīga alga, skaidri definēti darba uzdevumi) cilvēks prom neiet. Tas punkts viens. Punkts divi - nav ko šādus tādus darbā ņemt, tad problēmas ar viltus slimošanām un nenākšanu uz darbu arī nebūs. Galu galā, ir CV atlase, darba intervijas, pārbaudes laiks.

  1
 3. " Visvaldis Dziesma
  Šodien 10:54
  Vai tu ar savu galvu draudzējies? Tev taču jāiet steidzīg pie ārsta! Varbūt nav par vēlu un pietiks ar SLIMĪBAS lapu.i? "
  Kas tas par teicienu? Vai šis cilvēks ir pie pilna prāta?

  0
 4. Negribu nevienu maaciit, tachu Vaacijaa prakse ir sekojosha: pirmaas 6 nedeeljas darba nespeejas lapu apmaksaa darba deveejs 100 procentu apmeeraa no darba algas, peec tam to dara slimo kases 80 procentu apmeeraa no videejaas darba algas peedeejaa pusgada laikaa. Ir jau ar godiigi, jo ieguveejs no darbinieka darba ir darba deveejs. Slimo godpraatiigumu darba deveejam ir tiesiibas paarbaudiit ar aarstu komisijas paliidziibu. Simuleeshanas vai paarlieku biezhas slimoshanas gadiijumos var gadiities no darba atvadiities. Nav cilveekam jaabeidz kopaa veseliiba darbaa, kas aciim redzami tam nenaak par labu veseliibai. Maksaat nodokljus un veseliibas apdroshinaashanu, bet nesanjemt slimiibas pabalstu, kad tas nepiecieshams, kaut kas taads nevienam neienaak pat praataa.

  5
 5. Primāri jāsaprot, kas Latvijas tautsaimnicībai ir vajadzīgāks: vesels, radošs, darbaspējīgs cilvēks, kurš maksā likumā noteiktos nodokļus VAI pusslims, hroniski slims, iekšēji neapmierināts, regresīvs, darbaspēju izsīkstošs cilvēks, kurš sāk maksāt arvien mazāk nodokļus vai pārtrauc tos maksāt, jo aktivizējoties veselības problēmām var "tikt uzteikti" esoši darbi, mainīti darbi uz mazāk apmaksātiem, kļūstot darba nespējīgiem ilgtermiņā pat neatgriežoties vairs darba tirgū - nodokļu nomaksas vairs nav. VARBŪT slimības lapas apmaksāt no pirmās slimošanas dienas, vienlaicīgi izstrādājot pārdomātu mehānismu "krāpnieku atsijāšanai", kuri izraksta slimības lapas "slimajiem", kuriem nav veselības problēmu? NEVAR nodokļu maksātājam liegt apmaksātu veselības aprūpi no pirmās dienas. P.S. Nav noslēpums, ka nepieciešamības gadījumā viena vizīte pie speciālista var maksāt kā 20, 30, 50 un vairāk eiro, tikai lai mēģinātu uzstādīt pareizu diagnozi, kas nodrošina efektīvu ārstēšanu un ātru atgriešanos darba tirgū.

  8
 6. iconOskars Muižnieks 2017. g. 31. augustā 15:37

  Latvijā vnk pret darbaņēmēju attieksme ir katastrofāla...ir sajūta, ka darbā ir jānomirst.

  9
 7. iconOskars Muižnieks 2017. g. 31. augustā 15:36

  Paskaties pēc tam uz tiem cilvēkiem, kuri turpina sevi izdedzināt darbā ejot puslimi vai apārstēti....pēc 2-3gadiem viņi sēž rindās uz rehabilitāciju, jo veselība ir nolaista līdz kliņķim...un ārsti jautā...kur tad Jūs bijāt ātrāk?.....tagad jau ir par vēlu.....viss pārāk ielaists...

  9
 8. Tad varbūt nemaksāt nemaz?! Slimosim paši uz sava rēķina, ārstēsimies paši par savu naudu un tad arī nemaksāsim nodokļus!

  5
 9. iconAndris Anderson 2017. g. 31. augustā 15:16

  Es tàdà gadìjumà atbalstu nodokļu nemaksàšanu par pilni mènesi. ZB jau, kad nodokļi jàmaksà tad visi tik gudri, kad saslimsti tad tev neko... smieklìgie latvànijas pisnesmeņi.

  7
 10. Te jau, tiešām, aiziet bezkaunības kalngals!!!

  6
 11. iconArtis Bērziņš 2017. g. 31. augustā 14:26

  Nekad neesmu sapratis,kāpēc pabalstus jāmaksā darba devējam,ja es un darba devējs valsts kasē veicam tik lielu sociālo iemaksu !

  6
 12. Darba devēji gatavi atbalstīt visu lai tik nebūtu jāmaksā!!!Šādas virsvadītājas degradē sabiedrību un tautā šāda tipa cilvēkus mēdz saukt:PAŠLABUMA MEKLĒTĀJI UN TUKŠU SALMU KŪLĒJI.Vai tulkojot no socgadu retorikas:AIZ MANIS KAU VAI PLŪDI

  9
 13. iconIndriķis Nigulis 2017. g. 31. augustā 11:55

  Pēc būtības pats princips nav godīgs. Darba devējs par darbinieku maksā sociālo nodokli, un valsts kasē veidojas uzkrājums slimības lapām, pensijai un citiem pabalstiem. Ja valsts spiež darba devējam apmaksāt darbinieka slimības lapu, darba devējs ir spiests veidot uzkrājumus darbinieka slimības gadījumiem.Atšķirībā no valsts iestādēm, privātajiem nauda ir jānopelna ar savu darbu. Ja viens darbinieks slimo, viņa darbs jāpadara citam. Ja darba devējam ir vienlaicīgi jāapmaksā gan aizvietotājs, gan jāapmaksā slimības lapa, ir vai nu jāpaceļ cenas, vai jāsamazina algas. Cenas celt neļauj konkurence... Tas ir vēl viens no iemesliem kāpēc mūsu valstī ir mazākas algas kā citur. Pēc būtības darba devējam tiek uzlikts neprognozējams papildus nodoklis.

  7
 14. iconIndriķis Nigulis 2017. g. 31. augustā 11:54

  Pēc būtības pats princips nav godīgs. Darba devējs par darbinieku maksā sociālo nodokli, un valsts kasē veidojas uzkrājums slimības lapām, pensijai un citiem pabalstiem. Ja valsts spiež darba devējam apmaksāt darbinieka slimības lapu, darba devējs ir spiests veidot uzkrājumus darbinieka slimības gadījumiem.Atšķirībā no valsts iestādēm, privātajiem nauda ir jānopelna ar savu darbu. Ja viens darbinieks slimo, viņa darbs jāpadara citam. Ja darba devējam ir vienlaicīgi jāapmaksā gan aizvietotājs, gan jāapmaksā slimības lapa, ir vai nu jāpaceļ cenas, vai jāsamazina algas. Cenas celt neļauj konkurence... Tas ir vēl viens no iemesliem kāpēc mūsu valstī ir mazākas algas kā citur. Pēc būtības darba devējam tiek uzlikts neprognozējams papildus nodoklis.

  3
 15. "Meņģelsone, piebilstot, ka šajā gadījumā būtu jātiek skaidrībā, cik ilgi pirms tam darba ņēmējam par slimību ir jāinformē darba devēja". Ļoti gudri vārdi. Mums tagad jāiemācās paredzēt, kad saslimsim, vai slimiem jāstrādā un jāatpūšas, kad būsim izveseļojušies?

  11
 16. d

  Cik "superīgs" piedāvājums! Kā vienmēr - cīnoties pret blēžiem, trāpa nevainīgajiem. Un tagad visi kā varoņi būs spiesti nāk uz darbu saslimuši, aplipinot pārējos. It īpaši tie, kas paņēmuši kredītus vai līzingus un nevar atļauties saņemt mazāku algu nekā parasti.

  11
 17. iconTālis Pāvuliņš 2017. g. 31. augustā 10:52

  Vai darba devējam nevajadzētu ienākt aptiekā,vai nevajadzētu aiziet pie ārsta un paskatīties cik maksā vizīte pie speciālista? Pagaidām nevaram neko labu teikt par veselības aprūpi kurā daudzi no slimotājiem nav spējīgi apmaksāt.Kamdēļ nav nekāda atzinuma(pētijuma),cik izmaksā izejamo ārstu ķēde, lai paliktu vesels līdz pilnām darba spējām?

  8
 18. Slimības lapas "paņemt" un "dabūt" ir tik viegli, jo cilvēki konstanti staigā slimi, ir fiziski nogurdināti un tad, kad vairs netur spriedzi un ir uz izdzišanas sliekšņa, beidzot aiziet pie ārsta. Jau atvaļinājumus dažās kompānijās ir neiespējami dabūt tad, kad Tev vajag, bet ir jāiet tad, kad ir "klusais periods". Dzīves laikā man ir bijušas divas slimības lapas, abas par bērna slimību, vienreiz masalas (atļāvos paņemt četras vai piecas dienas, pārējās četras nedēļas uz maiņām ar ģimenes locekļiem), otru reizi slimības lapa uz trim dienām, arī bērns ar stipru temperatūru. Ir strādāts ar rota vīrusu, ar adeno vīrusiem un visādām citām drazām, slimnīcā ir rakstīta atteikšanās no izmeklējumiem un ārstēšanas, jo nākamajā dienā jābūt darbā. Nestāstiet, ka cilvēki ņem lapas, lai atpūstos. Man zināmie gadījumi gan ģimenes, gan draugu lokā liecina, ka slimības lapa tiek ņemta tad, kad saproti - ja nedabūsi izgulēties, ķermenis atteiksies funkcionēt. Cik daudz reižu nav nācies iedzert sauju ar tabletēm, lai aizvilktos uz darbu. Jo vienmēr pastāv iespēja, ka atgriežoties no slimības, Tevi kabinetā sagaidīs draudzīgs rīkojums par darba attiecību izbeigšanu, jo visiem taču vajag cilvēkus, kas "grib strādāt".

  14
 19. iconJānis Bērziņš 2017. g. 31. augustā 09:25

  Atbalstāma lieta. ''Dabūt'' vai ''paņemt'' slimības lapu ir visiem ļoti labi zināms vārdu salikums, un tas nenozīmē slimošanu. Pie viena, vajag krietni zobainākas komisijas, kas spētu patriekt vienu otru ģimenes šarlatānu, kas tās feika lapas par mazu godīgu samaksiņu izsniedz.

  5
 20. iconVisvaldis Dziesma 2017. g. 31. augustā 10:54

  Vai tu ar savu galvu draudzējies? Tev taču jāiet steidzīg pie ārsta! Varbūt nav par vēlu un pietiks ar SLIMĪBAS lapu.i

  4
 21. Jau tagad slimības lapas GANDRĪZ netiek apmaksātas; slimojot ar šī gada briesmīgo gripu, saņēmu par 250 Eu mazāk.
  Darba devējiem ne tikai jādod darbs, bet arī jāmaksā par padarīto. Kur Jūs tik briesmīgi daudz tos simulantus esat atraduši? Es esmu novērojusi pretējo - kā vienā Latvijas galā kāds saslimst, tā pakāpeniski visās darba vietās, veikalus ieskaitot, klīst pusslimi, dusuļojoši rēgi, kurus dzīdams nevar aizdzīt slimot mājās, jo par to neko nemaksā. Tā tās infekcijas izplatās. Gripas laikā pie visiem maniem kaimiņiem stāvēja ātrie, ko domājat, kas notika visā valstī? Un zināt, tas ir jūsu smadzeņotāju nopelns.

  17
 22. iconKasandraAvokado 2017. g. 31. augustā 10:37

  Viennozīmīgi tas pats notiek ar bērniem skolās, bd it īpaši, tiek aizvesti slimi puņķaini, t ar zālēm pazemināta un tā jau tas mazais cilvēks tiek mocīts no bērnības, jo vecāki nedrīkst, nevar atļauties slimības lapas .... pārējie grupas bērni arī saķer savu daļu baciļu, viss notiek, šajā valstī ...

  12
 23. iconsauleneR sauleneR2017. g. 31. augustā 20:10

  Un Tev, vai Tev putniņi galvā dzied? Vai varbūt žults pāri plūst? Ak, pareizi Tev sīknauda galvā skan, aizej uz banku, lai samaina, nebūs tāda riebīga šķindoņa. Ja kas, tieši tā izplatās visi vīrusi, par ko šodien brīnāmies - slimi cilvēki darbā.

  0

Lai pievienotu komentāru no Jūsu interneta pieslēguma, nepieciešams autorizēties ar TVNET, Draugiem, Facebook, Twitter, Google vai Inbox.lv kontu.

Autorizēties

TVNET aicina lasītājus, būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas. TVNET patur tiesības lietotājam liegt pieeju "Komentāriem" un ziņot attiecīgajām tiesībsargājošām iestādēm.

Komentāru noteikumi