EM: Turpmākajos mēnešos mazumtirdzniecībā saglabāsies stabili pieauguma tempi

 

Ņemot vērā sagaidāmo algu pieaugumu, paredzams, ka arī turpmākajos mēnešos mazumtirdzniecībā saglabāsies stabili pieauguma tempi, informēja Ekonomikas ministrija (EM).

Mazumtirdzniecības apgrozījums jūlijā turpināja pieaugt un bija par 3,9% lielāks nekā iepriekšējā gada jūlijā (neizlīdzināti dati, salīdzināmajās cenās). Kopumā šā gada janvārī-jūlijā mazumtirdzniecības apgrozījums bija par 3,3% lielāks nekā 2016.gada attiecīgajā periodā.

EM norāda, ka nepārtikas preču tirdzniecība šajā laikā nodrošināja lielāko devumu no kopējā mazumtirdzniecības apgrozījuma pieauguma.

Reklāma

Pēdējos trīs mēnešos straujāk attīstījās nepārtikas preču mazumtirdzniecība, kas arī noteica kopējo mazumtirdzniecības apgrozījuma pieaugumu. Jūlijā nepārtikas preču mazumtirdzniecības apgrozījums pieauga par 6,9%, salīdzinot ar 2016.gada jūliju. Līdzīgi kā iepriekšējā mēnesī, nepārtikas preču kategorijā visstraujāk pieauga sporta preču un spēļu mazumtirdzniecības apjomi un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju mazumtirdzniecība. Saruka farmaceitisko un medicīnisko piederumu tirdzniecības apjomi. Kopumā nepārtikas preču mazumtirdzniecības apjomi veido gandrīz 54% no kopējā mazumtirdzniecības apjoma.

Pārtikas preču mazumtirdzniecība attīstās nevienmērīgi - 2016.gada beigās un šā gada sākumā pārtikas preču mazumtirdzniecības apjomi saruka, bet kopš aprīļa tie atkal pieaug un jūlijā pārtikas preču mazumtirdzniecības apgrozījums bija par 3,5% lielāks nekā pirms gada, kas ir augstākais rādītājs šogad. EM skaidro, ka to lielā mērā ietekmēja joprojām pieaugošā pārtikas un dzērienu mazumtirdzniecība specializētajos veikalos. Kopumā pārtikas preču mazumtirdzniecības apjomi veido vienu trešdaļu no kopējā mazumtirdzniecības apjoma.

Jūlijā degvielas mazumtirdzniecības apjomi saruka par 2%, salīdzinājumā ar iepriekšējā gada jūliju. EM atzīmē, ka degvielas mazumtirdzniecības attīstībā vērojamas krasas pārmaiņas - no ievērojama krituma 2016.gada sākumā līdz straujam pieaugumam gada beigās. Arī šogad vērojamas līdzīgas tendences, kad gada sākumā degvielas mazumtirdzniecības apjomi strauji pieauga un tagad palēnām sarūk, atgādina EM.

Pieaugot mājsaimniecību ienākumiem, pieaug iedzīvotāju pirktspēja, kas arī pozitīvi ietekmē mazumtirdzniecības dinamiku, skaidro EM. Ņemot vērā inflāciju, reālā darba samaksa šā gada otrajā ceturksnī bija par 4,6% lielāka nekā 2016.gada attiecīgajā periodā. Mazumtirdzniecības apgrozījuma pieaugumam ir līdzīgi tempi.

Saistītie raksti
EM: Jūnijā straujāk attīstījās nepārtikas preču mazumtirdzniecība

EM: Jūnijā straujāk attīstījās nepārtikas preču mazumtirdzniecība

«Rimi Latvia» izvērtēs situāciju par mazumtirdzniecības veikalu tīklā tirgotajām vistu olām

«Rimi Latvia» izvērtēs situāciju par mazumtirdzniecības veikalu tīklā tirgotajām vistu olām

Ķīnā jūlijā rūpniecībai un mazumtirdzniecībai lielāks kritums par gaidīto

Ķīnā jūlijā rūpniecībai un mazumtirdzniecībai lielāks kritums par gaidītoSeko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Cēsis, 83000 EUR
Māja
Māja, Lapmežciems, 170000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 60000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft