ES izvērtēs Viļņas un Kijevas izstrādāto Māršala plānu Ukrainai

Eiropas Savienības karogs
 

Eiropas institūcijām iesniegts Viļņas un Kijevas izstrādātais plāns Ukrainas ekonomikas atdzīvināšanai, kas iedēvēts par Māršala plānu Ukrainai, un to izskatīs Eiropas Komisija, piektdien paziņojis Ukrainas pārstāvniecības vadītājs Eiropas Savienībā Mikola Točickis.

«Plāns tika prezentēts Eiropas institūcijām, un Eiropas Komisija to uztvērusi visai nopietni,» viņš sacījis ziņu aģentūrai «Interfax», piebilstot, ka plāns iesniegts nesen un EK vēl raudzīsies, kā var tajā iesaistīties.

Pēc Točicka teiktā, šis projekts paredz ik gadus piešķirt Ukrainas reformu atbalstīšanai piecus miljardus eiro.

Reklāma

«Vēl būs jānoskaidro, kā ES piedalīsies [šai plānā], bet, manuprāt, pēc mēneša vai pusotra mums jau būs izveidojusies vīzija,» viņš norādījis.

Iniciatīva «Jaunais Eiropas plāns Ukrainai», kuras mērķis ir mobilizēt finansiālo atbalstu šai valstij, izaugusi no šā gada martā Lietuvas Seima Eiropas lietu un Ārlietu komitejās apstiprinātā Lietuvas plāna Ukrainai 2017-2020.gadam.

Māršala plāns bija vērienīga Amerikas Savienoto Valstu izstrādāta programma, kas palīdzēja Eiropas tautsaimniecībai atgūties pēc Otrā pasaules kara.


Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Bauska, 110000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 190000 EUR
Komercplatība
Komercplatība, Ķekava, 516 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft