Restorānos galvenokārt konstatē pārkāpumus saistībā ar nelegālo nodarbinātību un ieņēmumu neuzrādīšanu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule
 

Valsts ieņēmumu dienests (VID), veicot pārbaudes restorānos Rīgas centrā un Jūrmalā, galvenokārt konstatējis pārkāpumus saistībā ar nelegālo nodarbinātību un ieņēmumu neuzrādīšanu, trešdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam «Rīta Panorāma» sacīja dienesta ģenerāldirektore Ilze Cīrule.

«Mūsu inspektori veica pārbaudes apmēram 15 restorānos. Galvenās problēmas, kas tika identificētas, bija nelegālā nodarbinātība, ieņēmumu neuzrādīšana,» teica Cīrule, piebilstot, ka pārbaudes ēdināšanas uzņēmumos vēl turpinās.

Vienlaikus viņa arī informēja, ka pārbaudēs sodi piespriesti tikai tajos gadījumos, ja konstatēta darbinieku nelegāla nodarbināšana, bet par pārējiem pārkāpumiem uzņēmēji nav sodīti. «Sodi tika likti tikai par nelegālo nodarbinātību. Par visiem pārējiem konstatētajiem pārkāpumiem tika sagatavots apkopojošs materiāls, un ēdināšanas uzņēmumu īpašnieki tika aicināti uz sarunām VID, lai pārrunātu situāciju un vienotos, kādā veidā situāciju uzlabot,» teica VID vadītāja.

Reklāma

Tāpat viņa pastāstīja, ka uzņēmumos, kuros VID veica novērošanu, strauji pieaudzis reģistrēto darījumu apmērs. «Tajos atsevišķajos uzņēmumos, kuros mūsu inspektori veica novērošanas, reģistrēto darījumu apmēri palielinājās salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi par 50%, 70% vai pat par 100%,» sacīja Cīrule.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka 2017.gada jūlija sākumā VID un Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija (LVRA) parakstīja vienošanos par sadarbību un informācijas apmaiņu ar mērķi mazināt izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumu nozarē strādājošo komersantu izvairīšanos no nodokļu nomaksas, sekmēt atbilstošu atalgojumu un godprātīgu nodokļu nomaksu nozares uzņēmumos, kā arī caurskatāmus un pilnīgus pārskatus par gūtajiem ieņēmumiem, tādējādi samazinot negodīgas konkurences iespējas šajā nozarē.

Saistītie raksti
Izmantojot pirmčekus, vairākos Vecrīgas restorānos un krogos apiet nodokļu maksāšanu

Izmantojot pirmčekus, vairākos Vecrīgas restorānos un krogos apiet nodokļu maksāšanu

VID novērojot restorānu, apgrozījums palielinās trīs reizes!

VID novērojot restorānu, apgrozījums palielinās trīs reizes!

Septiņos mēnešos VID administrētie budžeta ieņēmumi par 0,4% pārsniedz plānotos

Septiņos mēnešos VID administrētie budžeta ieņēmumi par 0,4% pārsniedz plānotosApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Bauska, 110000 EUR
Māja
Māja, Ādaži, 432000 EUR
Māja
Māja, Rīga, 264000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft