Cerot pārtraukt ģimenes ārstu protestu, VM lūgs 2,9 miljonus eiro kapitācijas naudas palielināšanai

Veselības ministre Anda Čakša
 

Papildu jau nākamgad paredzētajam finansējumam veselības nozarei, cerot atrisināt jautājumus saistībā ar ģimenes ārstu protesta akciju, Veselības ministrija (VM) iecerējusi lūgt 2,9 miljonus eiro, lai par 30% palielinātu kapitācijas naudu mediķiem, šodien pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja veselības ministre Anda Čakša.

Viņa piebilda, ka, kaut arī VM iecerējusi vēl lūgt finansējumu atsevišķām iniciatīvām, patlaban iecerētais papildu finansējums veselības nozarei ir tāds, par kādu tika runāts jau iepriekš.

Vienlaikus Čakša skaidroja, ka papildu finansējums veselības aprūpes nozarei gan nenozīmē visu problēmu atrisināšanu, bet tas sāk to risināšanu. Veselības aprūpe atvēlētais papildu finansējums, protams, neatrisina visus jautājumus, bet tiek dota pārliecība, ka par to risināšu turpmāk tiks domāts, piebilda ministre.

Reklāma

Pēc viņas domām, nākamā budžeta ieskicējums parāda, ka tiek domāts par mediķu atalgojumu un pacientiem, jo budžeta deficīta atkāpe domāta gan strukturālajām reformām, gan pieejamības uzlabošanai.

Čakša norādīja, ka papildus finansējums nozarei arī nozīmējot, ka vairākas jau sāktās VM programmas, tostarp rindu mazināšanai, specifisku slimību ārstēšanai, onkoloģijai un citu nozares problēmu risināšanai, nākamajā gadā tiks nodrošinātas lielākā apmērā.

Kā šodien pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), ministrijām nedēļas laikā jāmēģina vēl pārskatīt iekšējos resursus.

Premjers arī uzsvēra, ka šodien valdība sāka skatīt ar nākamā gada budžetu saistītos jautājumus, kā arī apstiprināja budžeta prioritātes - veselības nozare un aizsardzība.


Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Komercplatība
Komercplatība, Ķekava, 516 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Mārupe, 79000 EUR
Māja
Māja, Ķekavas pag., 209000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft