Vienotas darba vides izveide visā Ekonomikas ministrijas resorā izmaksās € 2,5 miljonus

 

Ministru kabinets šodien atbalstīja rīkojuma projektu, kas paredz vienotas darba vides izveidi visā Ekonomikas ministrijas (EM) resorā un tās ieviešanas izmaksas 2,5 miljonu eiro apmērā.

EM skaidroja, ka deklarācijas par Māra Kučinska (ZZS) vadītā Ministru kabineta iecerēto darbību 35.uzdevums ir nodrošināt informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) publisko investīciju un e pakalpojumu orientāciju uz jaunu produktu un pakalpojumu veidošanu un komercializāciju. Ar premjera deklarāciju paredzēts ieviest e-pārvaldi publisko iestāžu darbā un pakalpojumu sniegšanā.

Ar Ministru kabineta rīkojuma projektu tiek apstiprināts un iekļauts IKT «mērķarhitektūras 27.0» versijā projekta apraksts «Vienotas darba vides izveide visā EM resorā», kas ir Ministru kabineta rīkojuma projekta pielikums un kas tika izvērtēts atbilstoši Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – VARAM) izstrādātajai un apstiprinātajai metodikai par projektu iekļaušanu IKT mērķarhitektūrā. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ir atbalstījusi projekta iekļaušanu IKT mērķarhitektūras kārtējā versijā.

Reklāma

Projekta ietvaros EM iecerējusi nodrošināt centralizētu, uz modernām tehnoloģijām balstītu IKT pakalpojumu sniegšanu ministrijā un tās resorā - Būvniecības valsts kontroles birojā, Konkurences padomē, Patērētāju tiesību aizsardzības centrā un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā. Projekta ietvaros radītais rezultāts var tikt izmantots nākotnē arī Centrālās statistikas pārvaldes vajadzībām.

Projekta ietvaros tiks attīstīts EM resora darba vietas uzturēšanas process, nodrošinot centralizētu darba vietu sagatavošanu, lietotāju un pieejas tiesību pārvaldību, kā arī nodrošinot darbiniekiem iespēju veikt attālinātu pieslēgšanos savai darba vietai.

Projekta ietvaros plānots uzlabot darbības procesu elektronizācijas līmeni, samazinot administratīvo slogu EM resorā un komersantiem, kuri veic datu iesniegšanu.

Ministru kabinets šodien apstiprināja projekta izmaksas 2,5 miljonu eiro apmērā, kā arī pēc projekta pabeigšanas noteiktas projekta uzturēšanas izmaksas ne vairāk kā 250 000 eiro gadā.

Saistītie raksti
«Citadeles» ekonomists: Straujāka ekonomikas izaugsme redzama arī darba tirgū

«Citadeles» ekonomists: Straujāka ekonomikas izaugsme redzama arī darba tirgū

Ēnu ekonomikas mazināšanai LOSP aicina ieviest elektronisko preču pavadzīmju sistēmu

Ēnu ekonomikas mazināšanai LOSP aicina ieviest elektronisko preču pavadzīmju sistēmu

«Eurostat»: Latvijā otrajā ceturksnī bijusi otra straujākā ekonomikas izaugsme ES

«Eurostat»: Latvijā otrajā ceturksnī bijusi otra straujākā ekonomikas izaugsme ES


Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Rīga, 230000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 134000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Liepāja, 34000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft