Augulis sola vietējos autoceļos ieguldīt «lielākos līdzekļus pēdējo 25 gadu laikā»

Satiksmes ministrs Uldis Augulis
 

Nākamgad vietējos autoceļos plānots ieguldīt «lielāko finansējumu pēdējo 25 gadu laikā» - nākamgad esot plānots stipri palielināt finansējumu tieši vietējiem grants ceļiem, novirzot tiem 25 miljonus eiro, norādīja satiksmes ministrs Uldis Augulis.

AS «Latvijas Valsts ceļi» (LVC) pavēstīja, ka Augulis piektdien, 18.augustā, kopā LVC un AS «Latvijas autoceļu uzturētājs» vadību apsekoja ceļu būvdarbus pie Alūksnes, kur uz reģionālā autoceļa Alūksne-Liepna (P41) piecu kilometru garā posmā grants segums tiek pārveidots par melno segumu ar dubultās virsmas apstrādes metodi. Pirms diviem gadiem tur jau bija ieklāts melnais segums posmā no Alūksnes robežas Liepnas virzienā, tagad melnais segums būs no Alūksnes līdz Malienai.

«Grants ceļi visur valstī daudzus gadus ir bijuši pabērna lomā, līdzekļu to uzturēšanai tika atvēlēts ļoti maz, tāpēc vietējās un reģionālās nozīmes ceļu stāvokli nevar nosaukt par labu. Nākamgad ir plānots stipri palielināt finansējumu tieši vietējiem grants ceļiem, novirzot tiem 25 miljonus eiro - šie līdzekļi nāk no akcīzes nodokļa iekasēšanas plāna pārpildes 2016.gadā, un saskaņā ar valdības pērn lemto tiks novirzīti valsts autoceļu tīkla uzturēšanai,» pauda Augulis.

Reklāma

Vienlaikus viņš piebilda, ka šis būs lielākais finanšu ieguldījums vietējās nozīmes valsts autoceļos vienā gadā pēdējo 25 gadu laikā.

Jau ziņots, ka Ministru kabineta komiteja jūnijā pēc premjerministra Māra Kučinska (ZZS) ierosinājuma nolēma līdz šā gada 1.septembrim atlikt lemšanu par Satiksmes ministrijas (SM) izstrādātajiem grozījumiem likumā par autoceļiem, kas paredz palielināt atvēlēto finansējumu ceļiem.

Atbilstoši pašreizējam likumam par autoceļiem Valsts autoceļu fondu veido prognozētie valsts budžeta ieņēmumi no transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa, autoceļu lietošanas nodevas un 80% no prognozētajiem valsts budžeta ieņēmumiem no akcīzes nodokļa par naftas produktiem, ja gadskārtējā valsts budžeta likumā nav noteikts citādi. Attiecīgās normas netiek izpildītas, ik gadu valsts budžeta likumā nosakot citādi.

Sagatavotie likuma grozījumi paredz palielināt finansējumu Valsts autoceļu fondam no 2018.gada par summu, kas nav mazāka par starpību starp valsts budžeta faktiskajiem un budžetā plānotajiem ieņēmumiem no akcīzes nodokļa par naftas produktiem, ja faktiskie ieņēmumi attiecīgajā gadā pārsniedz plānotos ieņēmumus. Par bāzes gadu tiek pieņemts pēdējais gads, par kuru zināmi akcīzes nodokļa par naftas produktiem faktiskie ieņēmumi.

Tāpat paredzēts palielināt finansējumu no 2020.gada par vismaz 5% gadā, salīdzinot ar iepriekšējā gadā Valsts autoceļu fondam novirzīto finansējumu, ja nominālā Iekšzemes kopprodukta (IKP) pieauguma prognoze attiecīgajam gadam ir ne mazāka kā 5%. Šāds finansējuma pieaugums paredzēts, līdz tiek sasniegts likumā par autoceļiem patlaban noteiktais finansējuma apmērs, kas jānovirza Valsts autoceļu fondam.

Vienlaikus ar likuma grozījumiem tiek izslēgta norma, ka gadskārtējā valsts budžeta likumā var noteikt citādu finansējuma apmēru, nekā izriet no likuma par autoceļiem.

  Saistītie raksti
  Pērn uz valsts galvenajiem autoceļiem būtiski augusi satiksmes intensitāte

  Pērn uz valsts galvenajiem autoceļiem būtiski augusi satiksmes intensitāte

  Augulis: Ceļi turpinās būt mana prioritāte

  Augulis: Ceļi turpinās būt mana prioritāte

  SM būtiskākais papildu finanšu līdzekļu pieprasījums 2018.gada budžetā ir ceļiem

  SM būtiskākais papildu finanšu līdzekļu pieprasījums 2018.gada budžetā ir ceļiem  Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

  Seko mums Facebook lapā

  Dzīvoklis
  Dzīvoklis, Liepāja, 34000 EUR
  Māja
  Māja, Ķekava, 170000 EUR
  Māja
  Māja, Tīraine, 279000 EUR

  Sadarbības partneri

  • Lursoft