Nodarbināto iedzīvotāju īpatsvars otrajā ceturksnī Latvijā sasniedzis 62,6%

 

Latvijā šogad otrajā ceturksnī bija nodarbināti 891,7 tūkstoši jeb 62,6% iedzīvotāju, sasniedzot augstāko līmeni kopš 2008.gada otrā ceturkšņa, liecina Centrālās statistikas pārvaldes publiskotie dati.

Tostarp salīdzinājumā ar 2016.gada otro ceturksni nodarbinātības līmenis Latvijā audzis par 0,8%, bet salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni - šā gada pirmo ceturksni - par vienu procentpunktu.

Vienlaikus nodarbināto iedzīvotāju skaits gada laikā palielinājies par 9,2 tūkstošiem. Lielākais nodarbināto skaita pieaugums bija apstrādes rūpniecībā, izglītībā, mākslas, izklaides un atpūtas nozarē, izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumu jomā, kā arī administratīvo un apkalpojošo dienestu darbībā.

Reklāma

Starp jauniešiem jeb iedzīvotājiem vecumā no 15 līdz 24 gadiem šogad otrajā ceturksnī nodarbinātības līmenis bija 35,8%, kas ir par 2,8 procentpunktiem vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn. Nodarbināti 2017.gada otrajā ceturksnī Latvijā bija 64,6 tūkstoši jauniešu pretstatā 63 tūkstošiem 2016.gada otrajā ceturksnī.

Šogad otrajā ceturksnī pamatdarbā nodarbinātie nedēļā nostrādāja vidēji 37,7 stundas, kas ir par 0,8 stundām mazāk nekā 2016.gada otrajā ceturksnī.

Darbaspēka apsekojums šogad otrajā ceturksnī notika 4,1 tūkstotī mājsaimniecību, kurās aptaujāja 7,6 tūkstošus iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

Saistītie raksti
VID jau zaudējis tiesā par uzņēmuma darbības apturēšanu informācijas nesniegšanas dēļ

VID jau zaudējis tiesā par uzņēmuma darbības apturēšanu informācijas nesniegšanas dēļ

Latvijā trešo valstu pilsoņi sākuši aizpildīt ilglaicīgi brīvās darba vakances

Latvijā trešo valstu pilsoņi sākuši aizpildīt ilglaicīgi brīvās darba vakances

Reģistrētā bezdarba līmenis sasniedzis zemāko rādītāju pēdējo astoņu gadu laikā

Reģistrētā bezdarba līmenis sasniedzis zemāko rādītāju pēdējo astoņu gadu laikāApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 60000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Mārupe, 79000 EUR
Māja
Māja, Bauska, 110000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft