Vācijas Konstitucionālā tiesa: Īstenojot obligāciju iegādes programmu, ECB pārkāpusi savas pilnvaras

 

 

Vācijas Konstitucionālā tiesa otrdien paziņoja, ka Eiropas Centrālā banka (ECB), īstenojot miljardiem eiro vērto obligāciju iegādes programmu, varētu būt pārkāpusi savas pilnvaras, taču nolēma, ka par to jālemj Eiropas Kopienu tiesai.

«Ir šaubas, ka [obligāciju uzpirkšanas programma] notiek, ievērojot aizliegumu finansēt monetāros pasākumus no [Vācijas] budžeta,» sacīts Vācijas Konstitucionālās tiesas paziņojumā.

Taču tiesa norādījusi, ka šis jautājums ir saistīts ar Eiropas Savienības tiesiskajām normām, tāpēc par to jālemj Eiropas Kopienu tiesai.

Reklāma

Šā jautājuma izskatīšanu Vācijas Konstitucionālajai tiesai bija nodevusi Eiropas Kopienu tiesa pēc tam, kad par ECB obligāciju iegādes programmu tika iesniegtas vairākas sūdzības, kurās bija teikts, ka šī programma nelikumīgi tiek finansēta no Vācijas valsts budžeta.

Programmas īstenošana tika sākta 2015.gada martā, bet patlaban tās apjoms veido 60 miljardus eiro mēnesī. ECB prezidents Mario Dragi pagājušajā mēnesī pavēstīja, ka centrālā banka plāno pasākumus, lai pakāpeniski samazinātu šo obligāciju iegādes programmu, ņemot vērā eirozonas ekonomikas augšupeju.

Saistītie raksti
ECB drīzumā varētu sākt monetārās stimulēšanas pasākumu samazināšanu

ECB drīzumā varētu sākt monetārās stimulēšanas pasākumu samazināšanu

Grieķijas premjers: Atgriešanās obligāciju tirgū varētu nodrošināt piekļuvi ECB līdzekļiem

Grieķijas premjers: Atgriešanās obligāciju tirgū varētu nodrošināt piekļuvi ECB līdzekļiem

ECB obligāciju programmā Latvijas Banka iegādājusies vērtspapīrus par € 5,8 miljardiem

ECB obligāciju programmā Latvijas Banka iegādājusies vērtspapīrus par € 5,8 miljardiemApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Lapmežciems, 170000 EUR
Māja
Māja, Bauska, 110000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 60000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft