Viļņas lidostā britu lidmašīna pārbaudīs atjaunotās sistēmas

 

Viļņas lidostā, kur notiek vērienīga skrejceļa rekonstrukcija, ieradusies specializēta lidmašīna no Lielbritānijas, kam jāveic atjaunoto lidostas sistēmu izmēģinājumi.

Uzņēmuma «Flight Calibration Services» nelielās četrvietīgās lidmašīnas «Diamond DA42 Twin Star» ierašanās bija plānota jau sestdien, taču vētru dēļ tai nācās aizkavēties Polijā un tā ieradās tikai svētdien.

Kā ziņu aģentūrai BNS sacījis triju Lietuvas starptautisko lidostu operatorkompānijas «Lietuvos oro uostai» izpilddirektors Donāts Voveris, šī aizkavēšanās neietekmēs paredzēto lidostas atvēršanas termiņu - 18.augustu.

Reklāma

Lidmašīna, kas faktiski darbojas kā mobilā laboratorija, pārbaudīs, kā darbojas precīzas nolaišanās sistēma, kas ļauj nolaisties pat sliktas redzamības apstākļos, un signāluguņu sistēma. Ja laika apstākļi būs piemēroti, izmēģinājumi tiks pabeigti jau pirmdien, ja nē - otrdien.

Šāda testēšana lidostā jebkurā gadījumā tiek veikta ik pēc pusgada, bet šobrīd, kad tur samontētas jaunas sistēmas un mainīts lidostas reljefs, jāveic jauni izmēģinājumi.

Vairāki citi skrejceļa parametri jau pārbaudīti un visi nepieciešamie infrastruktūras darbi paveikti, norādījis «Lietuvos oro uostai» izpilddirektors.

Pēc Vovera teiktā, jaunais skrejceļš varēs kalpot 20-25 gadus.

Kā ziņots, Viļņas lidosta 14.jūlijā uz 35 dienām tika slēgta, lai rekonstruētu 1958.gadā ierīkoto skrejceļu. Rekonstrukcijas darbu laikā lidmašīnu reisi pārcelti uz Kauņu.

Citi zemes darbi, kas Viļņas lidostas darbību neietekmēs, turpināsies līdz pat oktobrim.

Skrejceļa rekonstrukcijas darbus, kur vērtība ir 18,7 miljoni eiro, veic Latvijas uzņēmumu grupa «A.C.B.» kopīgi ar Kauņas būvniecības kompāniju «Autokausta».

Saistītie raksti
Reitings: Dzīve Rīgā ir 126. dārgākā pasaulē, dārgāka nekā Tallinā un Viļņā

Reitings: Dzīve Rīgā ir 126. dārgākā pasaulē, dārgāka nekā Tallinā un Viļņā

Saistībā ar skrejceļa rekonstrukciju slēgs Viļņas lidostu; «airBaltic» lidos uz Kauņu

Saistībā ar skrejceļa rekonstrukciju slēgs Viļņas lidostu; «airBaltic» lidos uz Kauņu

Viļņas lidostas skrejceļa rekonstrukcijas laikā krasi sarucis tūristu skaits viesnīcās

Viļņas lidostas skrejceļa rekonstrukcijas laikā krasi sarucis tūristu skaits viesnīcāsApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 79850 EUR
Komercplatība
Komercplatība, Ķekava, 516 EUR
Māja
Māja, Ķekava, 170000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft