Rakstīt komentāru
Rādīt
Visus Reģistrētos Ieteiktos
Jaunākos vispirms
 1. PwC? tur vajadzēja uzreiz Harviju Spectru.

  0
 2. Katra puse savadak izprot PVN aprekinasanu par auto iegadi. Bet taja pasa laika prese pat nemegina iedzilinaties sa procesa matematika.
  Lai pamegina izspelet dazadus auto iegades variantus un paskatas ka butu jamaksa PVN pec oficialas "shemas", ko par pareizo uzskata VID.
  Tatad panemam tadu variantu, ka LV no salona automasinu iegadajas SIA (prieksnodokli var atskaitit 50% no PVN), tad pec pusgada pardod fiziskai personai (japiemero 21% PVN visai summai), tad pec pus gada so pasu masinu iegadajas SIA un ta 3 gadus pec kartas masina regulari maina ipasniekus no SIA uz FIZ personu un atpakal.
  Pec sis shemas pec 3 gadiem PVN bus > neka 50% no automasinas iegades vertibas.
  Tatad pirms VID megina "Sakartot" (reideret) auto tirgotajus, lai sakuma sakarto savas proceduras, paskaidro iedzivotajiem, kapec jaizvelas sis oficialas shemas nevis jaizmanto tas ko piedava auto tirgotaji.

  Pec butibas sobrid sanak, ka automasina (no PVN viedokla) ir jaiegadajas un jaizmato lidz muza galam (masinas vai ipasnieka) un ipasnieka maina no fiziskas personas uz PVN maksataju ir nopietni PVN riski un izdevumi. Tapat arii pareja no PVN maksataja pie cita PVN maksataja ir saistita ar papildu PVN aprekinasanu (jo prieksnodokli var atskaitit tikai 50% no PVN). Vienigais veid ka automasina var mainit ipasnieku bez PVN papildus aprekina ir FIZ/FIZ darijums. Ko arii sobrid tauta izmato ta saucamajas PVN "Shemas"

  Tatad vai cienijama redakcija varetu izpetit so jautajumu VIDa. Vai VID varetu izstradat saprotamus informacijas avotus ka legali automasina var mainit ipasnieku (FIZ/FIZ, FIZ/JUR, JUR/FIZ. JUR/JUR, ka ari to pasu ja iegadajas no citam ES valstim) Noradot ka rekina PVN, kas to rekina,...

  3
 3. J

  Problēma rodas juridiskajām personām, un priekš tam ir grāmatveži! Viņi to visu lieliski zin! Nevajag uzpūst ziloni!

  1
 4. Manuprāt, SS galvenokārt ir izstrādāts priekš fiziskām peersonām. Tas, ka firmas tur bāžās iekšā ir cits stāsts.

  0

Lai pievienotu komentāru no Jūsu interneta pieslēguma, nepieciešams autorizēties ar TVNET, Draugiem, Facebook, Twitter, Google vai Inbox.lv kontu.

Autorizēties

TVNET aicina lasītājus, būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas. TVNET patur tiesības lietotājam liegt pieeju "Komentāriem" un ziņot attiecīgajām tiesībsargājošām iestādēm.

Komentāru noteikumi