ĀCM uzliesmojuma skartais «Latgales bekons» plāno nodot ekspluatācijā pārstrādes cehu

 

Āfrikas cūku mēra (ĀCM) uzliesmojuma skartā AS «Latgales bekons» tuvākajā laikā plāno nodot ekspluatācijā pārstrādes cehu, kur līdz šim ir tikuši ieguldīti lieli finanšu līdzekļi informēja Daugavpils novada domē.

Cehā tiks pārstrādāta un kūpināta gaļa. Šobrīd uzņēmuma īpašniekiem notiek pārrunas ar cūkkopības asociācijām un potenciālajiem piegādātājiem, meklējot vietējās izcelsmes gaļu.

Daugavpils novada domes vadība cer, ka vismaz gaļas pārstrādes jomā uzņēmums drīzumā spēs atsāks savu darbību. Savukārt par ražošanas telpām patlaban ir grūti pateikt - vai īpašnieki turpinās audzēt cūkas vai pārorientēsies uz citu nišu.

Reklāma

Patlaban uzņēmumam AS «Latgales Bekons» joprojām ilgst 40 dienu karantīna, pēc kuras atkārtoti tiks veiktas analīzes, lai pārliecinātos, ka novietnēs nav ĀCM klātbūtne. Kā ĀCM varēja nokļūt novietnēs, pagaidām nav izdevies noskaidrot.

Savukārt Daugavpils novada pašvaldība patlaban aktīvi risina jautājumu par kompensācijām gan uzņēmumam, gan pašvaldībai, kurai arī tika nodarīti zaudējumi, nodarbinot strādniekus un pašvaldības tehniku.

Kā ziņots, «Latgales bekons» cūku novietnē Višķu pagastā 20.jūlija pēcpusdienā tika pabeigta cūku nogalināšana, un kopumā novietnē likvidētas 5818 cūkas. Visas tās tika nogādātas utilizācijai.

Pēc «Firmas.lv» datiem, «Latgales bekons» pagājušajā gadā strādāja ar 1,676 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 14% mazāks nekā gadu iepriekš. Savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās vairāk nekā četras reizes un bija 74 245 eiro. Uzņēmumā pērn strādājuši 69 darbinieki.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka šogad uzņēmums plānojis dažādot piedāvāto produktu klāstu, optimizēt vadības procesus, piesaistīt jaunus partnerus un palielināt produkcijas apmēru. Tāpat šogad iecerēta jauna ceha renovācija.

Saistītie raksti
PVD saņēmis oficiālu informāciju no EK par Āfrikas cūku mēra konstatēšanu pirmoreiz Čehijā

PVD saņēmis oficiālu informāciju no EK par Āfrikas cūku mēra konstatēšanu pirmoreiz Čehijā

Cūku mēris «Latgales Bekonā» nozarei ir liels zaudējums

Cūku mēris «Latgales Bekonā» nozarei ir liels zaudējums

Āfrikas cūku mēris «Latgales Bekonā» ir smags trieciens reģionam

Āfrikas cūku mēris «Latgales Bekonā» ir smags trieciens reģionam


Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 25000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Liepāja, 34000 EUR
Māja
Māja, Bauska, 110000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft