Spānija ievieš ierobežojumus tūrismam Maljorkā, Ivisā un citās salās

 

Spānijas reģionālā Baleāru valdība pieņēmusi jaunus likumus, lai ierobežotu tūristu skaitu Maljorkā, Ivisā un citās salās. Maljorkā un Ivisā gultasvietu skaits tūristiem kopumā nedrīkstēs pārsniegt 623 624 un tiem, kas mēģinās izīrēt tūristiem nelicencētas apmešanās vietas, varēs tikt piespriesta līdz 400 000 eiro liela sodanauda.

Baleāru salu tūristu ministrs Biels Barselo no kreisā spārna koalīcijas «Més per Mallorca» uzskata šos likumus par nepieciešamiem, lai ieviestu kārtību neregulētajā tūrisma sektorā, kas kļuvis nekontrolējams.

Likums pieņemts laikā, kad sabiedrībā aktualizējies jautājums par masveida tūrismu un tā negatīvo ietekmi uz vietējām kopienām. Protesti pret tūrismu notikuši Barselonā, Maljorkā un Basku zemē.

Reklāma

Kritiķi apgalvo, ka visu peļņu no tūrisma nosmeļ lielie uzņēmumi un īpašumu izīrēšana tūristiem sadārdzinājusi īres iespējas vietējiem iedzīvotājiem.

Jaunais likums paredz stingrus noteikumus tā dēvēto brīvdienu dzīvokļu un māju izīrēšanai caur tādiem portāliem kā «Airbnb» un «HomeAway», kā arī tiks izveidota īpaša telefona līnija, kur iedzīvotāji varēs ziņot par aizdomīgām aktivitātēm kaimiņu īpašumos.

Varasiestādes aizliegušas izīrēt telpas tūristiem visos dzīvojamos namos, līdz tiks izveidotas īpašas tūrisma zonas, bet tas var prasīt līdz 12 mēnešiem ilgu laiku.

«Airbnb», kam par nelicencētu piedāvājumu iekļaušanu var tikt piespriesta līdz 400 000 liela soda nauda, kritizēja jaunos likumus, uzskatot tos par pārāk sarežģītiem un neskaidriem. «Airbnb» uzskata, ka šie likumi soda vietējos iedzīvotājus, kas šad un tad izīrē lieku istabu savā mājā.

Saistītie raksti
LVRA cer uz tūristu skaita pieaugumu no Krievijas

LVRA cer uz tūristu skaita pieaugumu no Krievijas

Viļņas lidostas skrejceļa rekonstrukcijas laikā krasi sarucis tūristu skaits viesnīcās

Viļņas lidostas skrejceļa rekonstrukcijas laikā krasi sarucis tūristu skaits viesnīcās

Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits piecos mēnešos pieaudzis par 9,3%

Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits piecos mēnešos pieaudzis par 9,3%Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Tīraine, 279000 EUR
Māja
Māja, Rīga, 230000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 89500 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft