Aptauja: 21% Latvijas iedzīvotāju atpūtas galamērķus izvēlas pēc ceļošanas izmaksām

 

Atpūtas galamērķus 21% Latvijas iedzīvotāju izvēlas pēc ceļošanas izmaksām, liecina ceļojumu aģentūras SIA «Latvia Tours» veiktā aptauja.

Pēc galamērķa klimata ceļojuma galamērķus izvēlas 15% aptaujāto, savukārt 11% iedzīvotāju būtisks faktors ir galamērķī pieejamie kultūras apskates objekti. Tikpat liela daļa aptaujāto par būtisku faktoru uzskata ūdenstilpju tuvumu (10%), bet vēl desmitdaļa (10%) norādīja, ka svarīgs ir kalnu tuvums. Tikmēr atpūtai izvēlētās valsts ģeopolitisko stāvokli par vērā ņemamu faktoru uzskata 6% respondentu.

Aptaujas dati arī liecina, ka iedzīvotāji galvenokārt izvēlas ceļot ar otru pusīti (35%) vai ģimeni (30%). Piektdaļa respondentu (21%) biežāk izvēlas atpūtā doties ar draugiem vai paziņām, bet desmitā daļa (10%) – izvēlas atvaļinājumā doties vienatnē. Tikmēr vēl 4% apraujāto vislabprātāk izmanto ekskursijas grupu iespējas.

Reklāma

«Latvia Tours» direktore Ieva Keiša norāda, ka atpūtnieki klasiski iedalās silto zemju cienītājos un atpūtas kalnos piekritējos. «Vēl daļai ir būtiski pirmkārt iepazīt citas kultūras, ko varētu dēvēt par inteliģento atpūtu,» uzsver Keiša.

Aptauja veikta tiešsaistē šā gada jūnija pirmajā nedēļā. Tajā piedalījās 211 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 70 gadiem.

Kā ziņots, ceļojumu aģentūras SIA «Latvia Tours» apgrozījums šogad pirmajos piecos mēnešos audzis par 23% salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn, sasniedzot 8,6 miljonus eiro.

Uzņēmuma apgrozījums 2016.gada pirmajos piecos mēnešos bija septiņu miljonu eiro apmērā. Savukārt «Latvia Tours» 2016.gadā strādāja ar 17,567 miljonu eiro apgrozījumu un peļņu 152 053 eiro apmērā, liecina informācija «Firmas.lv».

«Latvia Tours» ir viena no lielākajām tūrisma aģentūrām Latvijā. Tā ir dibināta 1992.gadā. Kompānijas pamatkapitāls ir 113 820 tūkstoši eiro, un tā pieder investoram no Apvienotās Karalistes Deividam Verjē.

Saistītie raksti
Viļņas lidostas skrejceļa rekonstrukcijas laikā krasi sarucis tūristu skaits viesnīcās

Viļņas lidostas skrejceļa rekonstrukcijas laikā krasi sarucis tūristu skaits viesnīcās

Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits piecos mēnešos pieaudzis par 9,3%

Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits piecos mēnešos pieaudzis par 9,3%

Asociācija: Šogad tūristu skaita pieaugums varētu būt līdz 10%

Asociācija: Šogad tūristu skaita pieaugums varētu būt līdz 10%Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 25000 EUR
Māja
Māja, Ķekava, 170000 EUR
Māja
Māja, Rīga, 230000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft