No nākamā gada oktobra pārmaiņas skars 90% pensionāru

Labklājības ministrs Jānis Reirs
 

Šogad oktobrī pensiju indeksācija varētu būt divreiz lielāka nekā pērn, šorīt telekanālā LNT solīja labklājības ministrs Jānis Reirs (V).

Politiķis uzsvēra, ka šogad pieņemti divi būtiski jauninājumi, kas skars pensionārus.

Pirmkārt, no nākamā gada 1.oktobra nolemts pensijas indeksēt, aprēķinos iekļaujot arī darba stāžu, kas skaršot 90% pensionāru. Ja darba stāžs būs virs 30 gadiem, tad indeksācija būs lielāka, stāstīja ministrs.

Otrkārt, valdošā koalīcija izstrādājusi risinājumu, kā palielināt mazās pensijas cilvēkiem ar lielu darba stāžu, piebilda ministrs.

Reklāma

Reirs atzina, ka savukārt pašlaik aktuālā nodokļu reforma pensijas vecuma cilvēkus faktiski neskar un šo cilvēku finansiālo stāvokli būtiski neuzlabo.

Savukārt skaidrojot, kāpēc Labklājības ministrija rosināja autoratlīdzību saņēmējiem un saimnieciskās darbības veicējiem veikt obligātas iemaksas pensiju 3.līmenī, ministrs uzsvēra, ka tas dotu iespēju šiem cilvēkiem saņemt valsts garantēto minimālo pensiju 68 eiro apmērā un klāt saņemt 3.pensiju līmenī uzkrātos līdzekļus. Tagad šīs iemaksas tiek plānots novirzīt 1.pensiju līmenī, tādējādi šo cilvēku pensijā saņemtā summa būs mazāka un ir iespējama situācija, ka cilvēki, aizejot pensijā, paliek vien ar šiem 68 eiro.

Saistītie raksti
Latviju ierindo 34.vietā pasaules pensionēšanās indeksā

Latviju ierindo 34.vietā pasaules pensionēšanās indeksā

Izdevumus mazo pensiju izmaksai rosina novirzīt uz pamatbudžetu

Izdevumus mazo pensiju izmaksai rosina novirzīt uz pamatbudžetu


Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Rīga, 264000 EUR
Māja
Māja, Mārupe, 170000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 98000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft