Lielbritānijas latvieši domā atteikties no Latvijas pilsonības, ja viņu banku konti nonāks VID rokās

Notiks Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektores mediju brīfings par viņas iesniegto atlūgumu
 

Ārzemēs dzīvojošos latviešus tā aizkaitinājuši grozījumi likumdošanā, kuru rezultātā visa viņu Latvijas banku kontu informācija nonāks Valsts ieņēmumu dienesta (VID) rokās, ka daži jau domā par atteikšanos no Latvijas pilsonības, raksta «Latvijas Sabiedriskie Mediji».

Banku pienākums ziņot VID par fiziskām personām, kuru konta apgrozījums gada laikā pārsniedz 15 000 eiro gadā, attieksies teju uz visiem, piemēram, Lielbritānijā dzīvojošajiem tautiešiem, jo minētā summa ir mazāka par minimālo algu, raksta LSM.LV

Kāds Anglijā dzīvojošs latvietis stāsta, ka

daudzi līdz šim šaubījušies pieņemt Anglijas pilsonību vai ne, bet tagad, pēc VID paziņojuma, daudziem šaubas esot zudušas.

Reklāma

Turklāt visās Eiropas Savienības valstīs ir spēkā Eiropas Padomes Direktīva un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas izstrādātais globālais standarts, kas paredz, ka finanšu iestādēm reizi gadā ir jāziņo par nerezidentu konta stāvokli. Informāciju saņems attiecīgās valsts nodokļu inspekcija. Arī gadījumā,

ja ārzemēs dzīvojošs Latvijas pilsonis nebūs deklarējis dzīvesvietu ārpus Latvijas, bankas izvērtēs konta kontaktinformāciju un ziņos VID.

Problēmas varētu rasties tiem tautiešiem, kas Latvijā ir izīrējuši savu mājokli, bet nodokli par gūtajiem ienākumiem nemaksā, raksta LSM.LV. Daudzi pat nezina, ka par dzīvokļa izīrēšanu, neatkarīgi no gūto ienākumu apjoma, ir jāmaksā nodoklis VID.

Vēl viena problēma, kas varētu skart tautiešus, kuri ārvalstīs saņem sociālo pabalstu, saistīta ar automātisko informācijas apmaiņu starp valstīm. Ja izrādītos, ka viņiem Latvijā ir īpašumi un Latvijas banku kontos uzkrājumi, var gadīties, ka pabalstus viņiem nāktos atmaksāt.

Saistītie raksti
VID tevi vēro! Ar ēnu ekonomiku cīnīsies, izpētot mūsu bankas kontus

VID tevi vēro! Ar ēnu ekonomiku cīnīsies, izpētot mūsu bankas kontus

VID atklājums: Vairāk nekā puse strādājošo saņem mazāk par minimālo mēnešalgu

VID atklājums: Vairāk nekā puse strādājošo saņem mazāk par minimālo mēnešalgu

VID novērojot restorānu, apgrozījums palielinās trīs reizes!

VID novērojot restorānu, apgrozījums palielinās trīs reizes!Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 190000 EUR
Māja
Māja, Mārupe, 180000 EUR
Māja
Māja, Rīga, 230000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft