«Brexit» ministrs mudina Lielbritāniju un ES «ķerties pie darba»

"Breksita" ministrs Deivids Deiviss Londonā. 29.jūnijs, 2017
 

«Brexit» lietu ministrs Deivids Deiviss aicinājis abas pārrunās par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) iesaistītās puses «ķerties pie darba», ziņo britu raidorganizācija BBC. Viņa prioritāte esot «kliedēt šaubas» Lielbritānijā dzīvojošo ES pilsoņu un ES dzīvojošo Lielbritānijas pilsoņu vidū.

Deiviss ieradies Briselē uz «Brexit» sarunu otro kārtu. ES uzstāj, ka pirms turpmāko tirdzniecības attiecību apspriešanas jāpanāk finansiāla vienošanās par Lielbritānijas izstāšanos no ES, kā arī jābūt skaidrībai par Īrijas robežas nākotni.

«Mana prioritāte šajā raundā ir visu mūsu pilsoņu tiesību aizstāvēšana,» norāda Deiviss.

Reklāma

Pagājušomēnes ES līderi noraidīja britu premjerministres Terēzas Mejas piedāvājumu trim miljoniem Lielbritānijā dzīvojošo ES valstu pilsoņu piešķirt pastāvīgā iedzīvotāja statusu. Eiropadomes prezidents Donalds Tusks paziņoja, ka piedāvājums neesot apmierinošs.

«Brexit» pārrunu vadītājs no Eiropas Komisijas (EK) puses Mišels Barnjē uzsvēra, ka pušu viedoklis par Lielbritānijā dzīvojošo ES pilsoņu nākotni joprojām ievērojami atšķiroties.

Tiek lēsts, ka «šķiršanās kompensācija», ko Lielbritānijai nāksies maksāt ES, varētu sasniegt 60 līdz 100 miljardus eiro. Tomēr Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons pagājušonedēļ izteicās, ka Brisele «var iepūst» Lielbritānijai, ja cer uz milzu «Brexit» rēķinu.

«Es nedzirdu nekādu pūšanu,» sacīja Barnjē. «Tikai pulksteņa tikšķēšanu.»

Saistītie raksti
Rinkēvičs: Nevar izslēgt arī vissliktāko «Brexit» iznākuma scenāriju

Rinkēvičs: Nevar izslēgt arī vissliktāko «Brexit» iznākuma scenāriju

Latviešu uzņēmēji Lielbritānijā jau cietuši zaudējumus «Brexit» dēļ

Latviešu uzņēmēji Lielbritānijā jau cietuši zaudējumus «Brexit» dēļ

Lietuvas EP deputāts: «Brexit» neveicinās aizbraukušo atgriešanos Baltijas valstīs

Lietuvas EP deputāts: «Brexit» neveicinās aizbraukušo atgriešanos Baltijas valstīsApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Bauska, 110000 EUR
Komercplatība
Komercplatība, Ķekava, 516 EUR
Māja
Māja, Ādaži, 432000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft