Privātajos pensiju fondos uzkrāto līdzekļu apmērs pirmajā pusgadā pieaudzis par 4,7%

Ilustratīvs attēls
 

Privātajos pensiju fondos uzkrāto līdzekļu apmērs šogad pirmajos sešos mēnešos ir pieaudzis par 17,766 miljoniem eiro jeb 4,7%, sasniedzot 398,363 miljonus eiro, liecina Latvijas Komercbanku asociācijas publiskotā informācija.

Savukārt privāto pensiju fondu dalībnieku skaits 2017.gada pirmajos sešos mēnešos ir palielinājies par 2,5% jeb 6688 cilvēkiem. Līdzekļus privātajos pensiju fondos Latvijā jūnija beigās krāja 278 925 cilvēki.

Tāpat asociācijas dati liecina, ka privātie pensiju fondi kopš gada sākuma dalībniekiem nodrošinājuši vidēji 1,75% ienesīgumu. Tostarp sabalansētajiem pensiju plāniem, kas piedāvā konservatīvāku ieguldījumu politiku, ienesīgums kopš gada sākuma bija 1,28%, aktīvo pensiju plānu vidējais ienesīgums bija 2,65%, bet vienīgā konservatīvā pensiju plāna ienesīgums bija negatīvs - mīnus 0,65%.

Reklāma

Latvijā šobrīd darbojas seši privātie pensiju fondi (pieci - atklātie pensiju fondi un viens slēgtais pensiju fonds), piedāvājot 17 dažādus pensiju plānus, kas atšķiras pēc līdzekļu ieguldīšanas stratēģijas.

Latvijā ir izveidota triju līmeņu pensiju sistēma. Pirmā līmeņa pensijas maksā tagadējiem pensionāriem no budžetā iekasētajiem sociālajiem maksājumiem. Otrais jeb fondēto pensiju līmenis paredz, ka daļa no strādājošo sociālajām iemaksām tiek ieguldīta finanšu sektorā. Savukārt trešajā līmenī darbojas privātie pensiju fondi, kuros līdzekļus var iemaksāt brīvprātīgi.

Saistītie raksti
«Indexo»: Līdz šim 2.pensiju līmeņa pārvalde ir bijusi miera osta un pīļu dīķis

«Indexo»: Līdz šim 2.pensiju līmeņa pārvalde ir bijusi miera osta un pīļu dīķis

Nākotnes pensionāri apdraudēti: iemaksas 1. un 2.pensiju līmenī nepietiekamas

Nākotnes pensionāri apdraudēti: iemaksas 1. un 2.pensiju līmenī nepietiekamas

Vāc parakstus par brīvprātīgu 2.pensiju līmeni, kas būtu mantojams bez ierobežojumiem

Vāc parakstus par brīvprātīgu 2.pensiju līmeni, kas būtu mantojams bez ierobežojumiemApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 25000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 84900 EUR
Māja
Māja, Cēsis, 83000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft