IEA: Globālais dabasgāzes tirgus līdz 2022.gadam piedzīvos mērenu izaugsmi

Ilustratīvs attēls
 

Globālais dabasgāzes tirgus nākamajos piecos gados piedzīvos mērenu izaugsmi, liecina ceturtdien publiskotās Starptautiskās Enerģētikas aģentūras (IEA) prognozes.

Dabasgāzes pieprasījuma un piegāžu apjoms vidēji palielināsies par 1,6% gadā, abiem 2022.gadā sasniedzot 3,986 miljardus kubikmetru gāzes, norāda IEA.

Gandrīz 40% no pieprasījuma kāpuma nodrošina Ķīna, kur to veicina valdības politiskie lēmumi attiecībā uz gaisa kvalitātes uzlabošanu, rūpniecībā ogļu vietā mudinot izmantot gāzi.

Reklāma

IEA vēsta, ka rūpniecības nozare kopumā apsteidz enerģijas ražošanas sektoru kā galvenais dabasgāzes patēriņa pieauguma avots, un pieprasījums rūpniecībā pieaugs par 2,9% gadā, salīdzinot ar 0,9% kāpumu enerģijas ražošanas sektorā.

Tikmēr pieprasījums Tuvajos Austrumos pieaugs par 2,4% gadā, ko arī veicinās tādas nozares ar augustu enerģijas patēriņu kā ķimikāliju, alumīnija un tērauda ražošanas sektori.

Savukārt ASV nodrošinās gandrīz 40% no dabasgāzes piegāžu apjoma pieauguma, un līdz 2022.gadam Savienotās Valstis veidos vairāk nekā 20% no kopējā dabasgāzes ieguves apjoma pasaulē, prognozē IEA.Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Ķekavas pag., 212000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Jūrmala, 195000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Jelgava, 33700 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft