«Latvijas valsts meži» šogad plāno iegādāties vairāk nekā 2000 hektāru meža zemes

Ilustratīvs attēls
 

Latvijas valsts mežu apsaimniekotājs «Latvijas valsts meži» (LVM) šajā gadā plāno iegādāties vairāk nekā 2000 hektāru meža zemes, intervijā aģentūrai LETA sacīja kompānijas valdes loceklis Edvīns Zakovics.

«Šogad mēs plānojam iegādāties vairāk nekā 2000 hektāru [meža zemes], ņemot vērā pašreizējo tirgus situāciju un piedāvājuma - pieprasījuma attiecību,» teica Zakovics.

Viņš paskaidroja, ka zemes iegādes mērķis ir mežsaimnieciskā darbība. Iegādājoties meža zemi, LVM cenšas aizstāt tās platības, kas tiek izņemtas no tautsaimniecības aprites dabas aizsardzībai - mikroliegumiem, biotopiem. Tā kā LVM saimnieciskās darbības platības nedrīkst samazināties, zemes pirkšanas mehānisms kompensē tās mežu platības, kuras tiek atzītas par aizsargājamām no dabas vērtību saglabāšanas viedokļa.

Reklāma

Zakovics pastāstīja, ka, vērtējot, kādu zemi iegādāties, LVM raugās, vai attiecīgajam zemes gabalam nav kādu ierobežojumu mežsaimnieciskai darbībai. Tāpat kompānija iegādājas zemes, kuras piekļaujas LVM meža masīviem, lai būtu iespējams optimizēt uzņēmuma saimniecisko darbību. Vērtēta tiek arī cena, kādu par noskatīto meža zemi piedāvā tās īpašnieks. «Mūsu finanšu resursi zemes iegādei ir ierobežoti, tādēļ mums ir jāskatās, kur mēs pēc iespējas lētāk varam iegādāties tādu meža zemi, kura atbilst mūsu prasībām,» sacīja LVM valdes loceklis.

Viņš atzīmēja, ka kompānijai ik gadu tiek piedāvāts iegādāties divas reizes vairāk meža zemes nekā LVM nopērk, līdz ar to uzņēmumam ir pietiekami daudz izvēles iespēju.

LVM izveidoti, lai apsaimniekotu valsts mežus - izsolītu ciršanas tiesības mežos, tos atjaunotu, nomātu medību platības utt. Kompānijas īpašnieks ir valsts, bet akciju turētāja - Zemkopības ministrija.

Saistītie raksti
«Latvijas Valsts mežu» vadītājam pērn palielinājušies ienākumi un sarukušas parādsaistības

«Latvijas Valsts mežu» vadītājam pērn palielinājušies ienākumi un sarukušas parādsaistības

Lielākais nodokļu maksātājs meža nozarē pērn bija «Latvijas valsts meži»

Lielākais nodokļu maksātājs meža nozarē pērn bija «Latvijas valsts meži»

«Latvijas valsts mežu» peļņa pirmajā ceturksnī samazinājusies līdz € 16,375 miljoniem

«Latvijas valsts mežu» peļņa pirmajā ceturksnī samazinājusies līdz € 16,375 miljoniemApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 34000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 79850 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 60000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft