Administrators Krūms pērn nopelnījis vairāk nekā € divus miljonus

Ilmārs Krūms
 

Likvidējamās «Trasta komercbankas» administrators Ilmārs Krūms, kurš ir aizdomās turētais procesā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, pagājušajā gadā nopelnījis 2 098 013 eiro, liecina viņa iesniegtā valsts amatpersonas deklarācija.

Krūms bezskaidrā naudā uzkrāja 1 124 745 eiro, bet skaidrās naudas uzkrājumi viņam veidoja 16 800 eiro.

Patlaban no amata atstādinātajam administratoram pieder arī kapitāldaļas vairākos uzņēmumos, kuru kopējā nominālvērtība ir 173 156 eiro.

Reklāma

Krūma īpašumā ir pērn iegādātā automašīna «Volvo XC90», tāpat viņam pieder zeme Jelgavā, kā arī zeme un nekustamais īpašums Rīgā.

Administrators pērn veicis dāvinājumus 263 240 eiro apmērā.

Krūmam pagājušajā gadā bija parādsaistības 75 000 Šveices franku un 66 403 eiro apmērā. Tāpat viņš veicis aizdevumus 45 000 eiro apmērā.

LETA jau ziņoja, ka pagājušajā nedēļā kļuva zināms, ka Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) aizturējusi un par aizdomās turētajiem atzina administratorus Māri Sprūdu, Krūmu un Nauri Durevski, kā arī finansistu Jorenu Raitumu. Tiesa viņiem visiem piemēroja drošības līdzekli - apcietinājumu. Šonedēļ Valsts policija no apcietinājuma atbrīvojusi Raitumu.

Savukārt Maksātnespējas administrācija (MNA) minētos administratorus atstādinājusi no amata.

Portāls «pietiek.com» rakstīja, ka kriminālprocesa pamatā ir ārzonas kompāniju, «Trasta komercbankas» kreditoru, «Fairwood Import LLP» un «Ergo Tec LLP» sūdzības par to, ka līdzekļi, kas tām pienākoties kā likvidējamās komercbankas kreditoriem, esot izmaksāti «trešajām, ar klientiem nesaistītām personām». Sūdzībā norādīts, ka 27 308 eiro un 493 998 dolārus, kas pienākoties «Ergo Tec LLP», Krūms pērn iemaksājis SIA «Alunāna biroji» kontā, kā maksājuma mērķi norādot «daļējs nodrošinājums kreditora prasījumā likvidācijas procesā».

Arī 303 998 dolārus, kas pienākoties «Fairwood Import LLP», Krūms iemaksājis šīs pašas SIA kontā ar tādu pašu maksājuma mērķi. Savukārt pēc tam «Alunāna biroju» kontā esošie finanšu līdzekļi debetēti vairākām personām, kuru vidū atkal bijusi jau pieminētā «Fairwood Import LLP».

Aģentūrai LETA zināms, ka ENAP sākusi divus atsevišķus kriminālprocesus. Vienā figurē Sprūds, Krūms un Raitums. Sprūdam un Krūmam tiek inkriminēta izspiešana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana, savukārt Raitumam tiek inkriminēta dalība izspiešanā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā. Otrajā lietā figurē Durevskis, par kura inkriminēto noziegumu nekas šobrīd nav zināms.

Raidījums «Nekā personīga» pērn vēstīja, ka Krūms likvidācijas procesā gandrīz septiņus miljonus eiro iztērēja dažādiem līgumiem ar pakalpojumu sniedzējiem, turklāt liela daļa šo līdzekļu tika tieši Sprūdam. Savukārt nesen raidījums ziņoja, ka pret Krūmu ENAP sākts kriminālprocess saistībā ar aizdomām par kāda tiesas sprieduma nepildīšanu.

Sprūds un Krūms ir Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācijas amatpersonas - Krūms darbojas valdē, bet Sprūds ir padomes loceklis.

Saistītie raksti
No amata atstādināti maksātnespējas administratori Sprūds, Krūms un Durevskis

No amata atstādināti maksātnespējas administratori Sprūds, Krūms un Durevskis

Maksātnespējas administrācija veiks pārbaudes administratoru prakses vietās

Maksātnespējas administrācija veiks pārbaudes administratoru prakses vietās

No amata atstādinātais administrators Sprūds pērn nopelnījis vairāk nekā € 800 000

No amata atstādinātais administrators Sprūds pērn nopelnījis vairāk nekā € 800 000Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Cēsis, 83000 EUR
Māja
Māja, Rīga, 230000 EUR
Māja
Māja, Rīga, 264000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft