Asociācija: Gaļas pārstrādātājiem cūkgaļas cenu kāpuma dēļ gada pirmie mēneši bijuši smagi

«Rēzeknes gaļas kombināts» padomes priekšsēdētājs Guntis Piteronoks
 

Latvijas gaļas pārstrādes uzņēmumiem straujā cūkgaļas cenu kāpuma dēļ šā gada pirmie mēneši bijuši smagi, teica Latvijas Gaļas ražotāju un pārstrādātāju asociācijas valdes priekšsēdētājs un gaļas pārstrādes uzņēmuma «Rēzeknes gaļas kombināts» padomes priekšsēdētājs Guntis Piteronoks.

«Biržā cūkgaļas cena ir paaugstinājusies par 35% un gaļas ražotāji tamdēļ ir spiesti celt gala produktu cenas tirgū, lai gan iedzīvotāju maciņi nav kļuvuši biezāki. Mēs esam spiesti celt cenas, bet nevaram tās paaugstināt proporcionāli izejvielu cenu kāpumam,» teica Piteronoks, piebilstot, ka gaļas pārstrādātāji bija spiesti nedaudz celt gala produktu cenas, taču ne tik lielā mērā kā palielinājušās izejvielu cenas.

Viņš atzina, ka straujais cūkgaļas cenu kāpums negatīvi pārsteidzis pārstrādes sektoru. «Janvāra sākumā vairumtirdzniecības cena cūkgaļai dzīvsvarā bija 1,02 eiro, bet šobrīd tā ir svārstās no 1,35 līdz 1,37 eiro,» sacīja Piteronoks.

Reklāma

Latvijas Gaļas ražotāju un pārstrādātāju asociācijas valdes priekšsēdētājs piebilda, ka situācija cūkgaļas tirgū būtiski ietekmē gaļas pārstrādes sektoru, jo cūkgaļas patēriņš Latvijā joprojām pārsniedz jebkuras cita veida gaļas patēriņu.

Vienlaikus viņš nevarēja prognozēt, vai straujā izejvielu cenu kāpuma dēļ šogad mazināsies Latvijas gaļas pārstrādes uzņēmumu apgrozījums. «Kopainu mēs, visdrīzāk, varēsim redzēt vasaras beigās, augustā,» viņš sacīja.

Pēc Piteronoka teiktā, neraugoties uz cūkgaļas gala produktu cenu kāpumu, to patēriņš apgrozījuma izteiksmē šogad saglabājies iepriekšējā gada līmenī.

Saskaņā ar Latvijas Cūku audzētāju asociācijas aprīļa sākumā aģentūrai LETA pausto, cūkgaļas cenas Latvijā šogad ir būtiski augstākas nekā pirms gada un tirgū situācija uzlabojusies. Cenu kāpums Latvijā ir saistīts ar situāciju globālajā tirgū. Pēc cūkgaļas Eiropā audzis pieprasījums. Tāpat nozarei ir pavērušies jauni eksporta tirgi. Kopumā Eiropā trūkst cūkgaļas.

Saistītie raksti
Asociācija: Latvijas cūkkopjiem patlaban nav gaļas realizācijas problēmu

Asociācija: Latvijas cūkkopjiem patlaban nav gaļas realizācijas problēmu

Igaunijā martā pieaugusi visu gaļas veidu iepirkuma cena

Igaunijā martā pieaugusi visu gaļas veidu iepirkuma cena

Atklāj nelegālu aitas gaļas, tās subproduktu un konservu tirdzniecību

Atklāj nelegālu aitas gaļas, tās subproduktu un konservu tirdzniecībuApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Bauska, 110000 EUR
Māja
Māja, Lapmežciems, 170000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 25000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft