Lagarda aicina eirozonu samazināt Grieķijas parādsaistību slogu

Starptautiskā Valūtas fonda izpilddirektore Kristīne Lagarda
 

Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) izpilddirektore Kristīne Lagarda piektdien aicināja eirozonas dalībvalstu līderus paust konkrētāku atbalstu Grieķijas parādsaistību sloga samazināšanai.

SVF noteicis Grieķijas parādsaistību sloga samazināšanu par priekšnoteikumu tā dalībai valsts trešajā glābšanas programmā.

Taču vairākas eirozonas valstis šajā jautājumā kavējas, uzsverot uz nepieciešamību iegūt plašākus pierādījumu Grieķijas reformu pūliņiem, lai apstiprinātu aizdevumu izmaksu no trešās glābšanas programmas.

Reklāma

«Mēs turpināsim darbu pie šīs parādsaistību sloga samazināšanas programmas,» norādīja Lagarda G7 valstu finanšu ministru un centrālo banku vadītāju sanāksmes laikā Itālijas pilsētā Bari. «Pagaidām nav pietiekamas skaidrības, taču es ceru, ka Eiropas partneri turpinās progresu šajā jautājumā.»

Sarunas starp Atēnām un starptautiskajiem kreditoriem turpinājušās mēnešiem ilgi saistībā ar nesaskaņām par parādsaistību sloga mazināšanu un budžeta mērķiem.

Grieķijai drīzumā nepieciešams saņemt pēdējo maksājumu no trešās finanšu glābšanas programmas, lai tā varētu jūlijā segt septiņu miljardu eiro parādsaistības.

  Saistītie raksti
  SVF: Grieķijas parāds ilgtermiņā ir «sprādzienbīstams»

  SVF: Grieķijas parāds ilgtermiņā ir «sprādzienbīstams»

  Grieķija atsāk sarunas ar starptautiskajiem aizdevējiem

  Grieķija atsāk sarunas ar starptautiskajiem aizdevējiem

  Starptautiskie kreditori atsāk Grieķijas auditu

  Starptautiskie kreditori atsāk Grieķijas auditu  Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

  Seko mums Facebook lapā

  Dzīvoklis
  Dzīvoklis, Rīga, 190000 EUR
  Māja
  Māja, Lapmežciems, 170000 EUR
  Dzīvoklis
  Dzīvoklis, Rīga, 239000 EUR

  Sadarbības partneri

  • Lursoft