Saeima pieņem likumu par alus «divlitreņu» aizliegumu no 2020.gada septembra

 

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Alkoholisko dzērienu aprites likumā, paredzot aizliegumu no 2020.gada septembra tirgot alu liela tilpuma plastmasas pudelēs.

Deputātu atbalstītie priekšlikumi nosaka, ka alu, raudzētos dzērienus, starpproduktus un pārējos alkoholiskos dzērienus aizliegts pārdot plastmasas pudelēs virs 0,5 litriem, ja spirta daudzums pārsniedz 5,8 tilpumprocentus. Savukārt iepakojumos no 0,5 litriem līdz litram varēs pārdot alkoholiskos dzērienus ar spirta daudzumu līdz 5,8 tilpumprocentiem.

Šo ierobežojumu nepiemēros stikla, keramikas, koka, metāla vai kompleksā iepakojuma, kas sastāv no polimēra vai lamināta maisa, kas iepakots kartona kastē. Tāpat aizliegums neattieksies uz gadījumiem, kad alu, raudzētos dzērienus, starpproduktus un pārējos alkoholiskos dzērienus tirgos to ražošanas vietā vai ražotāja struktūrvienībā. Likuma izmaiņas nav attiecināmas uz vīnu.

Reklāma

Šādas izmaiņas stāsies spēkā tikai pēc vairākiem gadiem - no 2020.gada 1.septembra. Deputāts Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK) mudināja šo aizliegumu sākt piemērot agrāk, kā arī atgriezt likumprojektu atbildīgajai komisijai, tomēr Saeimas vairākums šo priekšlikumu neatbalstīja.

Saistītie raksti
Diskusijas par akcīzi degvielai turpināsies pēc nodokļu pamatnostādņu apstiprināšanas

Diskusijas par akcīzi degvielai turpināsies pēc nodokļu pamatnostādņu apstiprināšanas

Tabakas ražotāji: Akcīzes nodokļa likmju paaugstināšanai jābūt pakāpeniskai un ilgtspējīgai

Tabakas ražotāji: Akcīzes nodokļa likmju paaugstināšanai jābūt pakāpeniskai un ilgtspējīgaiApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Tīraine, 279000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 134000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Mārupe, 79000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft