«Fitch Ratings» saglabā Latvijas kredītreitingu «A-» līmenī ar stabilu nākotnes prognozi

 

Starptautiskā kredītreitingu aģentūra «Fitch Ratings» piektdien paziņojusi par Latvijas kredītreitinga ilgtermiņa saistībām vietējā un ārvalstu valūtā saglabāšanu «A-» līmenī, saglabājot arī stabilu nākotnes prognozi.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts kases pārstāve Zanda Gintere, «Fitch Ratings» paziņojumā norāda, ka Latvijas kredītreitingu A reitinga grupā (labas kvalitātes, uzticams emitents) uztur valsts institucionālās pārvaldības stabilitāte un tās darbības efektivitāte, kā arī valsts fiskālā politika, kas novērtēta augstāk nekā līdzvērtīgām «A» kredītreitinga valstīm. Atzinīgi salīdzinājumā ar 2015.gadu aģentūra vērtē sabalansēto valsts budžetu.

Lai gan Latvijas ekonomikas izaugsme 2016.gadā bija 2,0% apmērā, kas ir zemāka par «A» grupas vidējo rādītāju (2,7%), tā tomēr pārsniedz eirozonas vidējo rādītāju, kas ir 1,8%.

Reklāma

Iekšzemes kopprodukta (IKP) izaugsmi 2017.gadā «Fitch Ratings» prognozē 2,6% apmērā, saistot to ar straujāku Eiropas Savienības fondu finansējuma ieplūšanu tautsaimniecībā salīdzinājumā ar 2016.gadu, kad Eiropas Savienības fondu apguve iekavējās.

Reitinga tālāku paaugstinājumu ierobežo salīdzinoši zemais iedzīvotāju ienākumu līmenis, kas ir zem «A» grupas vidējā rādītāja, ilgtermiņa izaicinājumi, kas saistīti ar iedzīvotāju skaita samazināšanos, kā arī ārējā finanšu sektora riski.

Ar analogu Latvijas kredītreitinga paziņojumu aģentūra nāca klajā pērn 4.novembrī, kad atkārtoti apstiprināja Latvijas kredītreitingu ilgtermiņa saistībām vietējā un ārvalstu valūtā «A-» līmenī.

Saistītie raksti
«Fitch Ratings» saglabā Latvijas kredītreitingu «A-» līmenī ar stabilu nākotnes prognozi

«Fitch Ratings» saglabā Latvijas kredītreitingu «A-» līmenī ar stabilu nākotnes prognoziApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Bauska, 110000 EUR
Komercplatība
Komercplatība, Ķekava, 516 EUR
Māja
Māja, Cēsis, 83000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft