Somijas eksportam liela interese par potenciālo «Rail Baltica» transporta koridoru

 

Somijas eksporta industrijai ir liela interese par potenciālo «Rail Baltica» transporta koridoru, šodien «Rail Baltica Global Forum 2017» sacīja LIMOWA Loģistikas centru klastera direktors Jorma Harkonens.

Viņš norādīja, ka patlaban šajā koridorā pārvadājumi notiek ar autopārvadājumiem pa «Via Baltica», kravas vedot uz Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīm - pārsvarā uz valstīm, kas ir «zem» Polijas.

Pēc viņa teiktā, Somijas eksporta industrijai ir liela interese šīs kravas pārnest uz dzelzceļu. Patlaban starp Tallinu un Helsinkiem mēnesī tiek transportēti vairāk nekā 18 000 kravas automašīnu un pustreileru vienību. Tiek prognozēts, ka šis apmērs līdz 2025.gadam varētu pieaugt par 25%.

Reklāma

Kā ziņots, šodien Rīgā sācies forums «Rail Baltica Global Forum 2017», kas ir galvenais starptautiskais «Rail Baltica» pasākums šajā gadā, kura laikā tiek skatīts dzelzceļa projekta ekonomiskais potenciāls, iepirkumu politika un organizācija. Pirmā pasākuma diena ir veltīta diskusijām par «Rail Baltica» infrastruktūras potenciālo iespēju kļūt par katalizatoru jauna ekonomiskā koridora izveidē.

Saistītie raksti
Rubesa: «Rail Baltica» ieguvumi krietni pārsniedz nepieciešamās investīcijas

Rubesa: «Rail Baltica» ieguvumi krietni pārsniedz nepieciešamās investīcijas

«Rail Baltica» izmaksas lielas; jēga - vēl lielāka

«Rail Baltica» izmaksas lielas; jēga - vēl lielāka

Kučinskis: «Rail Baltica» nodrošinās Baltijas integrāciju Eiropas transporta ekosistēmā

Kučinskis: «Rail Baltica» nodrošinās Baltijas integrāciju Eiropas transporta ekosistēmāApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 190000 EUR
Māja
Māja, Bauska, 110000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Mārupe, 79000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft