Arestē bijušo «Latvijas Krājbankas» un «Snoras» īpašnieku līdzekļus Šveices bankās

Bijušais «Latvijas Krājbankas» un bankas «Snoras» īpašnieks Vladimirs Antonovs
 

Viļņas apgabaltiesa piektdien arestējusi bijušo «Latvijas Krājbankas» un «Snoras» īpašnieku Vladimira Antonova un Raimunda Baranauska līdzekļus un kontus Šveices bankās.

Tiesa norāda, ka apmierinājusi «Snoras» bankrota administratora «Valneto» lūgumu veikt pret Antonovu un Baranausku pagaidu drošības pasākumus.

Tā nolēmusi arestēt Baranauska līdzekļus gandrīz 70 miljonu eiro vērtībā un Antonova līdzekļus vairāk nekā 338 miljonu eiro vērtībā, kā arī viņu abu kopējos līdzekļus vairāk nekā 92 miljonu eiro vērtībā. Nolemts arestēt arī abu bijušo baņķieru kontus Šveices bankās.

Reklāma

«Snoras» bankrota administrators Gintars Adomonis ziņu aģentūrai BNS sacījis, ka situāciju varēs komentēt nākamnedēļ.

Kā skaidrojusi tiesa, minētais lūgums iesniegts, lai varētu izskatīt Adomoņa iesniegto prasību pret Baranausku un Antonovu, kurā banka vēlas pietiesāt no viņiem vairāk nekā 500 miljonus eiro.

Šo tiesas lēmumu septiņu dienu laikā var pārsūdzēt Lietuvas Apelācijas tiesai.

2011.gada 16.novembrī, bažījoties par «Snoras» stāvokli, Lietuvas valdība nacionalizēja bankas akcijas, bet 24.novembrī Lietuvas Bankas valde paziņoja, ka nolēmusi banku likvidēt. Vēlāk tika ierosināta bankas bankrota lieta. Tika lēsts, ka tās aktīvi bijuši vairākus miljardus litu mazāki par saistībām.

Lietuvas tiesībsargāšanas iestādes Antonovu un Baranausku meklē kopš 2011.gada 22.novembra. Vispirms viņi patvērās Lielbritānijā, kur nedēļu pēc «Snoras» darbības apturēšanas tika aizturēti saskaņā ar Lietuvas izdoto Eiropas aresta orderi, bet Lielbritānijas tiesa drīz vien nolēma viņus atbrīvot pret drošības naudu, nosakot abiem obligātu reģistrēšanos policijā. Vēlāk viņi tika atbrīvoti arī no šā pienākuma. Kad aizpērn Apvienotā Karaliste beidzot nolēma viņus izdot, bijušie baņķieri paspēja pārbēgt uz Krieviju.

Šā gada sākumā Lietuvas Ģenerālprokuratūra saņēma oficiālu informāciju no Krievijas, ka Baranauskam šajā valstī piešķirts patvērums, tāpēc viņš netiks izdots Lietuvai.

Lietuvas pilsonis Baranausks vadīja «Snoras» valdi, bet Krievijas pilsonis Antonovs - uzraudzības padomi. Viņiem piederēja attiecīgi 25,31% un 68,1% «Snoras» akciju. «Snoras» pieder nedaudz vairāk kā 60% likvidējamās «Latvijas Krājbankas» akciju.

Saistītie raksti
Bijušais «Krājbankas» īpašnieks Antonovs varētu vairākkārt palielināt prasības pret Lietuvu; draud vērsties arī pret Latviju

Bijušais «Krājbankas» īpašnieks Antonovs varētu vairākkārt palielināt prasības pret Lietuvu; draud vērsties arī pret Latviju

«Latvijas Krājbankas» administrators janvārī atguvis € 582 034

«Latvijas Krājbankas» administrators janvārī atguvis € 582 034

TV3: Krājbankas maksātnespējas process esot afēra

TV3: Krājbankas maksātnespējas process esot afēraApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Bauska, 110000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 98000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Mārupe, 79000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft