«Toshiba» ļauj ASV atomenerģētikas tehnoloģiju struktūrvienībai iesniegt bankrota pieteikumu

 

Japānas elektronikas un tehnoloģiju kompānija «Toshiba» apstiprinājusi plānu, kas paredz grūtības piedzīvojošajai ASV atomenerģētikas tehnoloģiju struktūrvienībai tiesā iesniegt maksātnespējas pietikumu, trešdien ziņo laikraksts «Nikkei».

Laikraksts norāda, ka «Toshiba» padome devusi atļauju ASV atomenerģētikas tehnoloģiju struktūrvienībai «Westinghouse Electric Co.» tiesā iesniegt pieteikumu aizsardzībai pret kreditoriem, lai uzņēmums varētu īstenot restrukturizāciju.

«Toshiba» gan komentārus šajā jautājumā pagaidām nesniedz.

Reklāma

«Toshiba» akcijas vērtība jau nokritusies par vairāk nekā 50% kopš decembrī uzņēmums izplatīja brīdinājumu par iespējamiem vairāku miljardu dolāru zaudējumiem struktūrvienībā «Westinghouse Electric».

Kompānijas juristi un neatkarīgs auditēšanas uzņēmums izpēta grāmatvedību saistībā ar «Westinghouse Electric» īstenotu darījumu, kurā tas iegādājās ASV uzņēmumu, kas būvē atomelektrostacijas.

Savukārt marta sākumā «Toshiba» ieguva apstiprinājumu jau otro reizi aizkavēt pēdējo finanšu rezultātu publiskošanu, kompānijai norādot, ka nepieciešams vairāk laika, lai izmeklētu iespējamu grāmatvedības skandālu struktūrvienībā.

Japānas finanšu regulators devis «Toshiba» laiku līdz 11.aprīlim, lai publiskotu finanšu rezultātus par šā biznesa gada trešo ceturksni, kas noslēdzās decembrī, kurus sākotnēji bija paredzēts publiskot februāra vidū.Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 34000 EUR
Māja
Māja, Lapmežciems, 170000 EUR
Māja
Māja, Rīga, 264000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft