«S&P Global» saglabā Latvijas kredītreitingu «A-» līmenī

Ilustratīvs attēls
 

Starptautiskā kredītreitingu aģentūra «S&P Global» piektdien apstiprināja Latvijas kredītreitinga saglabāšanu «A-» līmenī, saglabājot arī stabilu nākotnes prognozi informēja Valsts kasē.

«S&P Global» paziņojumā norāda, ka Latvijas kredītreitingu ilgtermiņa saistībām vietējā un ārvalstu valūtā «A» reitinga grupā uztur valsts ieviestā fiskālā politika, kas atspoguļojas mērenā valsts budžeta deficītā un zemā centrālās valdības parādā, kā arī institucionālās pārvaldības efektivitāte.

Stabilā nākotnes prognoze atainojot Latvijas potenciālu tuvāko divu gadu laikā samazināt valsts parāda līmeni ātrāk nekā iepriekš prognozēts.

Reklāma

Savukārt reitinga tālāku paaugstinājumu kavē salīdzinoši zemais iedzīvotāju ienākumu līmenis, ilgtermiņa izaicinājumi, kas saistīti ar iedzīvotāju skaita samazināšanos, kā arī ārējā finanšu sektora riski.

Latvijas kredītreitinga uzlabojumu sekmētu ienākumu līmeņa tuvošanās citām eirozonas valstīm, demogrāfiskās situācijas uzlabošanās, kā arī uzlabojumi fiskālajā un ārējā finanšu jomā, pauž kredītreitingu aģentūra.

«S&P Global» prognozē, ka šogad Latvijas ekonomikas izaugsme būs 3% līmenī, budžeta deficīts - 1,1%, bet valsts parāda līmenis no 39,9% pērn samazināsies līdz 37,2%.

Arī pērn novembrī «S&P Global» pieņēma līdzīgu lēmumu par Latvijas kredītreitingu.



Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Rīga, 264000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Mārupe, 79000 EUR
Māja
Māja, Bauska, 110000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft