Dzīvokļu piedāvājums mikrorajonos samazinās jau desmit mēnešus pēc kārtas

Ilustratīvs attēls
 

Šā gada februārī dzīvokļu piedāvājums Rīgā kopumā, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, nedaudz palielinājās, proti, par 3,4%, taču Rīgas mikrorajonos jau desmito mēnesi pēc kārtas piedāvājums samazinājās - februārī piedāvājumu skaits saruka vēl par 0,8%.

Februārī Rīgā kopumā piedāvājumā bija 1770 dzīvokļi (janvārī - 1659), bet mikrorajonos februārī piedāvājumā bija 1311 dzīvokļi (janvārī - 1321).

Nekustamo īpašumu kompānijas «Arco Real Estate» sērijveida dzīvokļu tirgus pārskatā teikts, ka, salīdzinot ar 2016.gada februāri, dzīvokļu piedāvājums joprojām bija ievērojami zemāks - dzīvokļu kopējais piedāvājumu skaits bija par 44,9% mazāks, bet lielāko mikrorajonu dzīvokļu piedāvājums - par 43,2%.

Reklāma

Apkopojot dzīvokļu piedāvājumu skaitu Rīgas mikrorajonos, «Arco Real Estate» secina, ka visvairāk piedāvājumu februārī bija Purvciemā, Pļavniekos, Ķengaragā, Imantā un Āgenskalnā, bet vismazāk - Bolderājā.

Februārī dzīvokļu piedāvājums visbūtiskāk palielinājās Vecmīlgrāvī (par 20%), turpretī dzīvokļu piedāvājums visbūtiskāk samazinājās Zolitūdē - par 14%.

Analizējot piedāvājuma skaitu proporcionāli mikrorajona lielumam, proti, pēc iedzīvotāju skaita, februārī vislielākais piedāvājums joprojām konstatēts Āgenskalnā un Mežciemā. Turpretī Bolderājā piedāvājumu skaits proporcionāli bija vismazākais.

Dzīvokļu piedāvājums gada sākumā bija zems, bet, ņemot vērā citu gadu tendenci, turpmākajos mēnešos tas visdrīzāk pakāpeniski palielināsies, prognozē «Arco Real Estate».


Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Dzidriņas, 99000 EUR
Zeme
Zeme, Ziemeļblāzma, 69500 EUR
Zeme
Zeme, Engures pag., 14500 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft