«Eurostat»: Latvijā februārī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES

 

Latvijā šā gada februārī, salīdzinot ar pērnā gada otro mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu vidū, liecina ceturtdien publiskotie ES statistikas biroja «Eurostat» dati.

Patēriņa cenas Latvijā - tāpat kā Lietuvā - pagājušajā mēnesī bija par 3,2% augstākas nekā februārī pērn. Lielāka inflācija bijusi vien Igaunijā (+3,4%) un Beļģijā (+3,3%).

Reklāma

Kopumā gada inflācija februārī reģistrēta visās 27 ES dalībvalstīs, par kurām pieejami dati. Zemākais gada inflācijas rādītājs pagājušajā mēnesī bijis Īrijā (+0,3%), Rumānijā (+0,5%), kā arī Bulgārijā un Dānijā (abās valstīs +0,9%).

ES gada inflācija februārī bija 1,9% pretstatā 1,7% janvārī. 2016.gada februārī ES patēriņa cenas gada izteiksmē saruka par 0,1%. Eirozonā patēriņa cenas pagājušajā mēnesī, salīdzinot ar attiecīgo mēnesi pērn, pieaugušas par 2% pretstatā 1,8% janvārī, bet 2016.gada otrajā mēnesī 19 valstu veidotajā eirozonā tika reģistrēta gada deflācija 0,2% apmērā.

Savukārt salīdzinājumā ar janvāri februārī ES patēriņa cenas pieaugušas par 0,3%, bet eirozonā kāpums bija par 0,4%.

Latvijā patēriņa cenas mēneša salīdzinājumā februārī pieauga par 0,4%. Lietuvā reģistrēta mēneša inflācija 0,3% apmērā, bet Igaunijā patēriņa cenas salīdzinājumā ar janvāri pieauga par 1,4%.

Februāra inflācijas dati par Lielbritāniju nav pieejami.Apskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Rīga, 230000 EUR
Māja
Māja, Ādaži, 432000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Liepāja, 34000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft