PTAC liek «TVshopExtra.lv» izbeigt negodīgu komercpraksi

 

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) ir pieņēmis lēmumu, ar kuru uzliek SIA «TVshopExtra.lv» izbeigt negodīgu komercpraksi, informēja PTAC pārstāve Sanita Gertmane.

Kā norādīja Gertmane, PTAC konstatējis, ka uzņēmums sniedz patērētājiem neatbilstošu informāciju par atteikuma tiesībām, bet gadījumos, kad patērētājs vēlas izmantot atteikuma tiesības, ietur līdz 50% no pirkuma summas, kas rada zaudējumus patērētājiem.

PTAC par uzņēmumu «TVshopExtra.lv» ir saņēmis piecu patērētāju sūdzības saistībā ar interneta vietnē «https://www.tvshopextra.lv/» veiktajiem pirkumiem.

Reklāma

Izvērtējot PTAC rīcībā esošos materiālus, PTAC secinājis, ka uzņēmums patērētājiem sniedzis neatbilstošu informāciju par atteikuma tiesībām un normatīvajiem aktiem neatbilstošu informāciju par atteikuma tiesību ierobežojumiem saistībā higiēnas apsvērumiem, kā arī noklusējis informāciju par sūdzību izskatīšanas un ārpustiesas strīdu risināšanas kārtību.

PTAC arī atzinis, ka uzņēmums sniedz nepatiesu informāciju par savu juridisko adresi, nenodrošina iespēju saglabāt patērētājiem piedāvātos distances līguma noteikumus par maksāšanas, preču piegādes noteikumiem un piegādes termiņu.

Kā atzīmēja PTAC pārstāve, patērētājs ir tiesīgs atteikuma tiesību termiņā iepazīties ar preces īpašībām, tajā skaitā preci atbilstoši lietot, lai noskaidrotu tās raksturu, īpašības un darbību. Patērētājs ir atbildīgs par preces vērtības samazināšanos, ja prece izmantota citā nolūkā. Gadījumā, ja patērētājs, izmantojot likumā noteiktās atteikuma tiesības, būs nodarījis zaudējumus, tas būs uzskatāms par individuālu strīdu, bet otrai pusei ir jāpierāda nodarīto zaudējumu apmērs.

Tas nozīmē, ka Komersants atteikuma tiesību izmantošanas gadījumā vienpusēji nedrīkst samazināt patērētājam atmaksājamo par preci samaksāto naudas summu, uzsvēra PTAC pārstāve.

«Patērētājs ir tiesīgs atteikuma tiesību termiņā iepazīties ar preces īpašībām, tajā skaitā preci atbilstoši lietot, lai noskaidrotu tās raksturu, īpašības un darbību. Patērētājs ir atbildīgs par preces vērtības samazināšanos, ja prece izmantota citā nolūkā. Gadījumā, ja patērētājs, izmantojot likumā noteiktās atteikuma tiesības, būs nodarījis zaudējumus, tas būs uzskatāms par individuālu strīdu, bet otrai pusei ir jāpierāda nodarīto zaudējumu apmērs,» skaidroja Gertmane.

Lēmums, ar kuru «TVshopExtra.lv» uzlikts pienākums izbeigt negodīgu komercpraksi, pieņemts 6.martā.

Ar uzņēmuma pārstāvjiem patlaban nav izdevies sazināties.

Kā liecina «Firmas.lv» informācija, SIA «TVshopExtra.lv» dibināta 2014.gada 15.jūlijā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2800 eiro. «TVshopExtra.lv» pilnībā pieder SIA «IP Investments», kuras vienīgais īpašnieks ir Armīns Runčs.

Saistītie raksti
Palielināsies maksimālais soda naudas apmērs par negodīgu komercpraksi

Palielināsies maksimālais soda naudas apmērs par negodīgu komercpraksi

«Bite» vēršas PTAC un SPRK, pārmetot «Tele2» konkurentu nomelnojošu komercpraksi

«Bite» vēršas PTAC un SPRK, pārmetot «Tele2» konkurentu nomelnojošu komercpraksi

PTAC prasa interneta veikalam «www.2u.lv» izbeigt negodīgu komercpraksi

PTAC prasa interneta veikalam «www.2u.lv» izbeigt negodīgu komercpraksiApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 89500 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Liepāja, 34000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 190000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft