«Rīgas satiksme» un «Rīgas mikroautobusu satiksme» slēguši slepenu vienošanos par cenu vienādošanu

Ilustratīvs foto
 

Uzņēmumi «Rīgas satiksme» un «Rīgas mikroautobusu satiksme» (RMS) slēguši slepenu vienošanos par cenu vienādošanu, svētdienas vakarā vēstīja TV3 raidījums «Nekā personīga». Konkurences padome plāno uzlikt «Rīgas satiksmei» par pienākumu lauzt līgumu ar RMS. Citādi uzņēmumu sagaida sods 5% no apgrozījuma.

Konkurences padomes uzliktais milzu 2 miljonu eiro sods Rīgas satiksmei radījis apjukumu vadošajās pašvaldības uzņēmuma un arī Rīgas domes amatpersonām. Kāda izvēlējās steigšus doties atvaļinājumā, kāda saslima, bet vēl cita solīja par to izteikties vēlāk, vēsta raidījums.

«Nekā personīga» zināms, ka aizliegtā vienošanās starp Rīgas satiksmi un privātkompāniju, kas pārvadā pasažierus, slēgta jau 3 mēnešus pēc konkursa noslēguma 2013.gadā. Tā noteica, ka «Rīgas mikroautobusu satiksmei» ir pienākums celt braukšanas maksu, tāpat kā to dara «Rīgas satiksme». Šī vienošanās visu šo laiku ierobežoja pasažieriem saņemt konkurētspējīgu pakalpojumu, bet privātfirmai garantējusi visai prāvu peļņu.

Reklāma

Jau pirms pieciem gadiem izskanēja aizdomas, ka konkursā uzvarējusī «Rīgas mikroautobusu satiksme» saistīta ar Rīgā valdošās partijas «Gods kalpot Rīgai» politiķi Aleksandru Brandavu. «Nekā personīga» pārliecinājās, ka starp kompānijas īpašniekiem, kas slēpjas aiz Beļģijas firmas, joprojām var atrast dāsni atalgotās pašvaldības amatpersonas vārdu.

Vēstīts, ka «Rīgas satiksme» apstrīdēs tiesā Konkurences padomes lēmumu uzlikt uzņēmumam 2,1 miljona eiro sodu, preses konferencē piektdien teica uzņēmuma valdes loceklis Emīls Jakrins.

Jakrins informēja, ka uzņēmums šodien saņēmis Konkurences padomes lēmumu un ir pārsteigts gan par šādu lēmumu, gan maksājamās summas apmēru. Uzņēmums to vērtēs un savus argumentus sniegs tiesā.

Saistītie raksti
Konkurences padome piespriedusi «Rīgas satiksmei» € 2,1 miljona sodu

Konkurences padome piespriedusi «Rīgas satiksmei» € 2,1 miljona sodu

«Rīgas satiksme» pārsūdzēs Konkurences padomes lēmumu par € 2,1 miljona sodu

«Rīgas satiksme» pārsūdzēs Konkurences padomes lēmumu par € 2,1 miljona sodu

Aicina izvērtēt Ušakova atbildību par «Rīgas satiksmei» uzlikto sodu

Aicina izvērtēt Ušakova atbildību par «Rīgas satiksmei» uzlikto soduApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Māja
Māja, Lapmežciems, 170000 EUR
Māja
Māja, Ķekava, 170000 EUR
Komercplatība
Komercplatība, Ķekava, 516 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft