Latvijas Bankas konkursā par inovatīvāko monētu uzvar «Medus» monēta

Latvijas Bankas konkursā par inovatīvāko monētu uzvar "Medus" monēta
 

Latvijas Bankas izsludinātajā inovatīvas eiro kolekcijas monētas dizaina konkursā 1.vieta piešķirta industriālā dizainera Artūra Analta darbam «Medus», informēja konkursa rīkotāji.

Latvijas Banka konsultēsies ar konkursa uzvarētāju un kaltuvēm, kā šo ideju, izmantojot autora iecerētos materiālus, īstenot monētā.

Konkursā 2.vieta piešķirta Mārča Kalniņa darbam «H2OABC», bet 3.vieta - mākslinieka Artūra Šēnfelda darbam «Zelta vērtības».

Reklāma

Atklātajā konkursā kopumā tika iesniegti 42 darbi, ko vērtēja Latvijas Bankas monētu dizaina komisija. Analta darbi ar devīzi «Valters Caps» un «Daugava» bija starp godalgotajiem arī iepriekšējā, 2015.gadā rīkotajā inovatīvas monētas dizaina konkursā. Toreiz 1.vietu ieņēmušais arhitekta Mārča Kalniņa darbs «Z134M» 2016.gada nogalē pārdzima monētā «Zeme».

Konkursa uzvarētājiem tiks piešķirtas prēmijas. 1.vietas ieguvējam paredzēta 2500 eiro prēmija, savukārt 2. un 3.vietas ieguvējam - attiecīgi 1500 eiro un 1000 eiro prēmija. Veicināšanas prēmijas netika piešķirtas.

Konkurss tika izsludināts 2017.gada janvārī, un tajā tika meklētas idejas sižeta, dizaina un tehniskā izpildījuma ziņā inovatīvai monētai. To paredzēts izlaist šā gada decembrī.

Latvijas Banka gadā izlaiž piecas līdz septiņas kolekcijas monētas ar Latviju raksturojošiem sižetiem un augstvērtīgu māksliniecisko izpildījumu. Kolekcijas monētas ir maksāšanas līdzeklis tikai emisijas valstī. Tomēr maz ticams, ka šādas monētas reāli nonāk apgrozībā, jo pēc būtības tās ir mākslas darbi un ir numismātu un citu interesentu īpaši pieprasītas. Kolekcijas monētu nominālvērtība ir atšķirīga no apgrozības monētu nominālvērtības, piemēram, pieci vai desmit eiro. Kolekcijas monētu krāsa, diametrs, svars, materiāls būtiski atšķiras no apgrozības monētu raksturlielumiem.

Gan 2014., gan 2015.gadā Latvijas Banka izdeva sešas kolekcijas monētas, bet šogad plānots izdot sešas kolekcijas monētas.

Saistītie raksti
Iekšzemes noguldījumi Latvijas bankās sasnieguši vēsturiski augstāko līmeni

Iekšzemes noguldījumi Latvijas bankās sasnieguši vēsturiski augstāko līmeni

Latvijas Banka rosina IIN likmi samazināt līdz 20% un reformēt UIN sistēmu

Latvijas Banka rosina IIN likmi samazināt līdz 20% un reformēt UIN sistēmu

Latvijas Bankas ekonomiste: Šogad atalgojums Latvijā varētu augt līdzīgi kā pērn

Latvijas Bankas ekonomiste: Šogad atalgojums Latvijā varētu augt līdzīgi kā pērnApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Dzīvoklis
Dzīvoklis, Liepāja, 34000 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 77000 EUR
Māja
Māja, Bauska, 110000 EUR

Sadarbības partneri

  • Lursoft